TMSF'den Youtube'a itiraz

TMSF'den Youtube'a itiraz .7375
  • Giriş : 12.09.2007 / 14:56:00

Göltaş ile ilgili olarak, Youtube'da yayınlanan videolara TMSF'den itiraz geldi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Göltaş Göller Bölgesi Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. firması ile ilgili olarak Youtube'da yer alan görüntülerde yapılan açıklamalar ve video görüntüleriyle kurumun herhangi bir ilişkisinin bulunmadığını açıkladı.

TMSF'den yapılan yazılı açıklamada, Göltaş ile ilgili olarak, youtube linklerinde ''Göltaş Nasıl Soyuldu-Gerçekleri'' isimli video görüntüsünde, ''Yıllar önce kapanmış bir olayın çarpıtılarak gündeme getirildiği, bundan menfaat sağlanmaya çalışıldığı ve TMSF'nin gerçekleri bildiği halde kamuoyunun desteğini almak için olayları kendi lehine kullanmaya çalıştığı'' şeklinde kuruma yönelik ithamlarda bulunulduğu aktarıldı.

Göltaş'ın yönetim ve denetiminin 23 Haziran 2005'te TMSF tarafından devir alındığı, bu görüntülerle kurumun ilişkilendirilerek yapılan ithamların haksız ve mesnetsiz olduğu belirtilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi: ''Kurumumuzun söz konusu açıklamalar ve görüntüler veya bunların yayını ile hiçbir ilişkisi bulunmayıp, bahse konu olay, Fon yönetimi öncesinde fabrika çalışanları ile yöneticileri arasında meydana gelmiş ve sonuçta eski fabrika çalışanlarının kayıt dışı çimento satışı yapıldığı yönündeki ihbarları ile sonuçlanmış bulunmaktadır.

Fon tarafından yönetimi ve denetimi devralınmış şirketlerde Fon yönetimi öncesinde gerçekleştirilen usulsüzlüklere ilişkin Fon tarafından atanmış bulunan şirket yönetimince yapılan tespitler yasal çerçevede değerlendirilmekte ve gereği yapılmaktadır.

Video görüntülerindeki suçlamalar ve bunlara karşılık verilen yanıtlar tamamen tarafların kendi aralarındaki çatışmadan kaynaklanmakta olup, bu görüntülerde TMSF'ye atıfta bulunulmasının haksız, mesnetsiz ve kurumumuzu yıpratma amaçlı olduğu düşünülmektedir.'' Açıklamada, TMSF'nin yasal yetkileri çerçevesinde Fon alacağının tahsiline yönelik faaliyetlerine devam ettiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious