TMSF'ye 4.550 milyar dolar!

TMSF'ye 4.550 milyar dolar!.10183
  • Giriş : 25.05.2006 / 00:00:00

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, Telsim'in Vodafone satışından 4 milyar 550 milyon dolarlık bedelin TMSF'nin banka hesaplarına dün itibariyle girdiğini ve dekontlarının kendi ceplerinde olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TMSF Başkanı Ertürk, Telsim'de son iki yılda yaşanan gelişmelere ilişkin Polat Otel'de düzenlediği basın toplantısında, dün itibariyle Telekomünikasyon Kurumu ile Telsim'i alan Vodafone arasında imtiyaz sözleşmesi imzalandığını belirterek, 4 milyar 550 milyon dolarlık satış bedelinin TMSF'nin banka hesaplarına girdiğini bildirdi.

Ertürk, satış işlemiyle birlikte Türkiye GSM sektörü ve Türkiye ekonomisinin önümüzdeki dönemde büyük bir yatırım hamlesine konu olacağını belirterek, "Telsim'in satışıyla birlikte yeni yatırımcı buraya büyük yatırımlar yapacak, bu da hem Türkiye'deki piyasalara olan olumlu katkı hem de yabancı sermaye açısından olumlu sinyaller vermeye devam edecek. Bugün itibariyle Telsim satışında, yurt dışı borçların ödenmesinden sonra 3 milyar 800 milyon dolarlık bir net cari açık geriye gitmiş bulunmaktadır. Piyasaların çalkantılı olduğu bir dönemde TMSF olarak Türkiye piyasasına 4 milyar 550 milyon dolar gibi büyük bir rakamı kazandırarak ekonominin nefes almasını sağladık." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious