'TMY, Meclis'te olgunlaşacak'

  • Giriş : 11.05.2006 / 00:00:00

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Terörle Mücadele Yasası için, 'Bu yasanın kılını elletmeyiz, bu tasarı kesinlikle nasıl geldiyse öyle çıkacak' diye bir anlayışlarının olmadığını belirterek, TMY'nin Meclis'te olgunlaşacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Abdullah Gül, TMY Tasarısı'nın, temel hak ve özgürlükler ile demokratik standartlarda gelinen noktadan asla geri götürmeyeceğini bildirdi. Demokratik hakların kısıtlanması halinde teröre ve teröristlere yardımcı olunacağını vurgulayan Abdullah Gül, "Terörü, tek başına demokrasi ile yok edemezsiniz ama demokrasi ile teröristlerin kötü niyetlerini izole edersiniz'' diye konuştu.

Abdullah Gül, CHP'nin, Abdullah Öcalan'a af getireceğini iddia ettiği 6. maddeyle ilgili görüşleri 'çok iyi, samimi kaygılarla' ifade edebileceği gibi, siyaset yapmak için de konuşmuş olabileceğini dile getirdi. Abdullah Gül, Öcalan'ın, hüküm giydiği suçun niteliği ve yargılanma sürecinin bitmiş olması nedeniyle, tasarının 6. maddesinden yararlanmasının söz konusu olmadığını ifade etti. Önümüzdeki dönemin, terörle yaşama dönemi olacağına değinen Gül, terörle mücadele konusunda gerekli tedbirlerin sonuna kadar alınacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious