TOBB, Japon iş dünyasını ağırlayacak

TOBB, Japon iş dünyasını ağırlayacak.7707
  • Giriş : 25.09.2007 / 11:25:00

Japon iş dünyası temsilcilerinden oluşan heyet yarın TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde “Türkiye -Japonya İş Forumuöna katılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Japonya Ticaret ve Sanayi Odası (JCCI) Başkanı Nobuo Yamaguchi ve Japon iş dünyası temsilcilerinden oluşan heyet yarın TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde “Türkiye -Japonya İş Forumuöna katılacak.

TOBB’dan yapılan açıklamaya göre, forumun gündeminde, Türkiye’de gerçekleşen yapısal reformlar, Türk ekonomisinin mevcut durumu ve KOBİ’lerin rolü ile Japon ekonomisindeki mevcut durum ve işbirliği olanakları yer alıyor. DEİK Türk-Japon İş Konseyi üyeleri ve Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Tomoyoki Abe’nin de katılacağı forumun açılış konuşmalarını TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve JCCI Başkanı Nobuo Yamaguchi yapacak.

TEPAV İstikrar Enstitüsü Direktörü Süreyya Serdengeçti’nin “Türk Ekonomisinde Mevcut Durum ve Ekonomik Reformlara İlişkin Öngörüler, KOBİ’lerin Rolü' konulu bir sunuş yapacağı forumda, Japon Ticaret ve Sanayi Odası Özel Danışmanı Michoi Mızoguchi de “Japon Ekonomisinde Mevcut Durum ve Gelecekteki Beklentiler' başlıklı sunuş yapacak.

Toplantıda ayrıca, TOBB ile Japonya Ticaret ve Sanayi Odası arasında, Japonya ve Türkiye arasındaki mevcut ticari ekonomik ilişkileri güçlendirmek amacıyla işbirliği anlaşması imzalanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious