TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu 'Yılın ahisi' seçildi

  • Giriş : 26.09.2006 / 00:00:00

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Ahilik Kültür Haftası etkinlikleri çerçevesinde, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu 'Yılın Ahisi' seçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

KESOB Başkanı Mehmet Ali Çevrim, yaptığı yazılı açıklamada, Ahilik Kültür Haftasının düzenlenecek çeşitli etkinliklerle bu yılda devam Ahi Evran'ın anılacağını kaydetti. Etkinlikler çerçevesinde her yıl 'Yılın Ahisi'ni seçtiklerini anımsatan Çevrim, "Geçen yıl ilerleyen yaşına rağmen çalışmasını sürdüren, bizlere örnek olan Dışişleri Bakanımız Abdullah Gül'ün babası Hamdi Gül'ü 'Yılın Ahisi' seçerek düzenlenen törende kaftan giydirilmişti. Bu yıl, oda yönetimimiz yaptığı değerlendirme sonucunda, girişimleriyle ve yaptığı çalışmalarla örnek alınan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu 'Yılın Ahisi' seçme kararı aldık. Yine İpek mobilya Yönetim Kurulu başkanı Saffet Aslan'a, ülke ekonomisine sağladığı katkılardan dolayı Ahilik özel ödülü verilmesini kararlaştırdık" dedi. 9 Ekim tarihinde Ahi Evran'ı anmak için düzenleyecekleri törende TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na 'Yılın Ahisi' seçilmesi nedeniyle kaftan giydirileceğini anlatan çevrim, "Hafta nedeniyle çeşitli etkinlik düzenlenecek. Bunlar arasında Şed Kuşatma töremiz olacaktır. Yine yılın esnafı seçilen arkadaşlara ödüller verilecektir. Hafta boyunca devam edecek etkinliklerde, Ahi Evran anlatılacak" diye konuştu.

Oda yönetimi, yılın olgun, genç ve bayan esnafını seçti. Buna göre, Minibüsçüler Odası üyesi Mustafa Erdoğan yılın en olgun esnafı, Elektrik ve Elektronikçiler Odası üyesi Olcayto Güven yılın en genç esnafı ve Sarıoğlan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Üyesi ve bakkallık yapan Hatice Kantar yılın bayan esnafı seçildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious