TOBB Başkanı'ndan yargıya mesaj

TOBB Başkanı'ndan yargıya mesaj.9811
  • Giriş : 31.05.2008 / 14:15:00

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yargının hem bağımsız ve hem de tarafsız olmasını beklemek ve istemek durumunda olduklarını kaydederek, "Hiçbir kişi ya da kurum eleştiriden muaf tutulamaz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TOBB ETÜ'de çalışmalarına başlayan TOBB'un 63. seçimsiz olağana Genel Kurulunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam'daki AK Parti kampına katılabilmek için TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'ndan önce delegelere hitap etti. Erdoğan'ın konuşmasının ardından bir multivizyon gösterisi sunuldu. Daha sonrada TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu delegelere seslendi.

Hisarcıklıoğlu, konuşmasında ne yazık ki geçmişteki başarının hep devam edeceğinin sanıldığını, 2006'dan sonra ekonominin geri planda kaldığını, reform sürecinin de aksadığını kaydetti.

Delegelerden değişim öncüleri ve hesap sorma kültürününü savunucuları olmalarını beklediğini anlatan Hisarcıklıoğlu, adaletin mülkün temeli olduğunu, bundan dolayı adalet terazisinin dengesini korumaya mecbur olduklarını kaydetti.

Yargının hem bağımsız hem tarafsız olmasını beklemek ve istemek durumunda olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, "Hiçbir kişi ya da kurum eleştiriden muaf tutulamaz" diye konuştu.

Çağdaş bir demokraside hiçbir kurumun kendine anayasa ve yasalarla verilmiş görevler dışında bir misyon üstlenemeyeceğini işaret eden Hisarcıklıoğlu, "Özellikle vurgulamak isterim ki hukukun ve adaletin dışına çıkmak ile korunabilecek bir sistem esasen korunmaya değer değildir" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious