TOBB: 'Varlık barışı süresi uzatılsın'

TOBB: 'Varlık barışı süresi uzatılsın'.10629
  • Giriş : 27.01.2009 / 09:45:00

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) hükümetten, 2 Mart 2009 tarihinde sona erecek, ''varlık barışı''ndan yararlanma süresinin uzatılmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TOBB'dan yapılan yazılı açıklamada, hükümetin, yurt dışından kaynak girişini teşvik etmek amacıyla çıkardığı, kamuoyunda ''varlık barışı'' olarak bilinen ve 22 Kasım 2008 tarihinde yürürlüğe giren 5811 sayılı ''Bazı Varlıkların Milli Ekonomiye Kazandırılması Hakkında Kanun'' çerçevesinde yapılacak başvuru süresinin 2 Mart'ta sona ereceği hatırlatılarak, söz konusu sürenin uzatılması istendi.

Açıklamada, küresel ekonomik krizin etkilerini her geçen gün daha fazla hissettirdiği bir ortamda, ekonomiye yeni kaynaklar kazandırılması açısından, bu düzenlemenin vatandaşlar tarafından en etkin şekilde kullanılmasının kanunun hazırlanmasında önemli bir etken olduğu belirtildi.

Kayıtlı ekonomiye geçiş açısından değerlendirildiğinde bu yasadan mümkün olduğunca çok tasarruf sahibinin faydalanmasının önemine değinilen açıklamada, ''Bu çerçevede daha çok vatandaşımıza ulaşarak, onları konudan haberdar etmek ve 'varlık barışı' kapsamına almak amacıyla yasadaki başvuru süresinin uzatılmasının gerekli olduğunu düşünüyoruz. Başvuru süresinin uzatılmasını hükümetimizden talep ediyoruz'' denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*