Tofaş 38. yıldır üretimde...

  • Giriş : 13.02.2006 / 00:00:00

Türk otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Tofaş, 38. doğum gününü Bursa'da 5 bin çalışanıyla birlikte kutladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa'daki Tofaş Fabrikası'nda düzenlenen törende 5 bin Tofaş çalışanı biraraya geldi. Törende söz alan Tofaş CEO'su Alfredo Altavilla, kurulduğu günden bugüne gerçekleştirilen yatırımlarla sürekli büyüyen Tofaş'ın, bugün 350 bin metrekaresi kapalı olmak üzere, 1 milyon metrekareye ulaştığını belirtirken, kurumun Türk otomotiv sektörünün aynası olduğunu belirtti.

Yılda 20 bin otomobil üretmek üzere kurulan Tofaş, bugün yılda 250 bin adet araç üretme kapasitesi ile bu alandaki liderliğini sürdürüyor. Kuruluşunda 124 modeli ile seri üretime başlayan Tofaş, 131 serisi ve daha sonra Fiat Auto ile aynı anda olmak üzere Tempra üretimine geçti. Bu modelleri sırasıyla Tipo ve Uno izledi. Tofaş halen Palio, Albea, Marea ve Doblò modellerini üretiyor.

Bu arada, Tofaş, geçtiğimiz günlerde Rus Severstal Auto firması ile gerçekleştirilen anlaşma sonucu, Bursa'daki Tofaş fabrikasında üretilen Fiat Palio, Albea ve Doblò modelleri, tüm parçaları Tofaş Fabrikası'ndan ihraç edilmek üzere Rusya'da da üretilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious