Tofaş işçilerini geri çağırdı

Tofaş  işçilerini geri çağırdı.24093
  • Giriş : 21.03.2009 / 10:07:00

TOFAŞ CEO'su Pandır, ÖTV'nin indirilmesiyle artan talep nedeniyle evde oturan işçileri geri çağırdıklarını söyledi..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünya Klasında Üretim kriterlerinde "Gümüş'' seviyeye ulaşan ilk fabrika olan Tofaş Türk Otomobil Fabrikası (TOFAŞ) ÖTV indiriminin olumlu yansımalarıyla birlikte izne gönderdiği işçilerini geri çağırdı. TOFAŞ Üst Yöneticisi Ali Pandır, "Bizim işçi fazlamız vardı ve bu fazlanın işler böyle giderse yılın son çeyreğine kadar istihdam edilemeyeceği tahminde bulunarak kısa çalışma ödeneğine başvurmuştuk. ÖTV'nin indirilmesi ve Avrupa hükümetlerinin hurda indirimi gibi teşviklerinin getirdiği büyük bir talep var. O talep de bizim o evde oturan işçilerimizi tekrar üretime çağırmamızı sağladı" dedi. 3 aylık ÖTV indirimi bittikten sonra normal pazar şartlarının çok altında bir düşüş beklendiğini dikkat çeken Pandır "Yılın ikinci yarısında büyük bir ihtimalle kısa çalışma yasasına tekrar başvurmamız gerekecek'' diye konuştu.

FRENE DOĞRU ZAMANDA BASTIK

Hükümetin ÖTV indimini stok eritmek amacıyla yaptığını anımsatan Pandır, TOFAŞ'ın stoklarını iyi yönettiği için krize düşük stokla girdiğini söyledi Pandır, "Frene doğru zamanda bastık, iyi durduk. Kriz öncesi stokumuzu iyi yönettik. Şimdi talep arttığında stok eritme değil, duran hatları çalıştırıyoruz'' dedi.

'Fiyatlar olabilecek en cazip seviyeye geldi'

GM Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, ÖTV indiriminin özellikle iç pazarın canlandırılmasına, otomotiv bayilerinin faaliyetlerini daha sağlıklı yürütmesine ve pazardaki stokların eritilmesine yönelik olumlu katkılarda bulunmaya başladığını söyledi. Keklik ÖTV indiriminin sıfır otomobil almak isteyen tüketici için fiyatların olabilecek en cazip seviyeye gelmesine olanak tanıdığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*