Tofaş üretim rekoru için gaza bastı

Tofaş üretim rekoru için gaza bastı.13302
  • Giriş : 19.02.2008 / 16:07:00

Tofaş CEO’su Ali Pandır, Tofaş’ın bu yıl 360 bin üretimle, Türkiye’de bir firmanın yapmadığı üretim rekorlarına hazırlandığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ali Pandır, düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada geçen yıl dünya otomotiv sektöründe çok sık rastlanmayan bir başarıya imza atarak, üretimini yaptıkları iki modeli aynı yıl içinde pazara sunma başarısını gösterdiklerini söyledi.

Bursa’daki fabrikanın geçen yıl kendi üretim rekorunu kırarak 215 bin adetlik üretim gerçekleştirdiğini belirten Pandır, bu yıl üretimini de yüzde 65 oranında artırarak, yaklaşık 350-360 bin arasında gerçekleşeceğini bildirdi.

Tofaş’ın 5 yıl içinde 2 milyar dolara yakın bir yatırım gerçekleştirmiş olacağına işaret eden Pandır, şöyle konuştu: “Gelecek yıl 400 bine yakın üretimle, Türkiye’de bir firmanın yapmadığı üretim rekorlarına hazırlanıyoruz. Fabrikamız, Mini Cargo üretimine başladığından beri üretimini sürekli artırıyor. Geçtiğimiz 2 haftada üretim günde 1.000 adedi geçti. 1.500 adede doğru yol alıyoruz. Geçen yıl üretimimizin büyük bir bölümünü ihraç ederek, 146 bin adetle rekor kırdık. Bu yıl, ihracatta adet olarak birinci olma ihtimalimiz var.”

NTVMSNBC

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious