Tofaş Yürütme Kurulu'nun ilk ve tek kadın yöneticisi

Tofaş Yürütme Kurulu'nun ilk ve tek kadın yöneticisi.8117
  • Giriş : 31.05.2008 / 22:53:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 01:55:17

Banu Kalay Erton, yaklaşık 8 aydır Tofaş Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevini yürütüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tofaş'ın kurumsal itibarının yanı sıra kurum çatısı altındaki Fiat, Alfa, Lancia, Ferrari, Maserati gibi beş markanın da iletişiminden sorumlu. Ayrıca Tofaş'ın Kurumsal Sosyal Sorumluluk projeleri ve Motorsporları konusu da onun sorumluluğunda. Pazarlama kökenli bir kariyeri olan Erton aynı zamanda Tofaş'ın 13 kişilik yürütme kurulunda görev alan ilk kadın yönetici. Tofaş bünyesinde uygulanan 'Potansiyel Gelişim Programı' kapsamında planlı bir şekilde kariyerinde yükselen Erton, Mimar Sinan Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden mezun olmuş.

Bir süre bir reklam ajansında çalışan Erton, San Diego State Üniversite'sinde yüksek lisans yapmış. Dönüşünde Tofaş'ta göreve başlayan Erton, “O dönem Proje Müdürü olarak işe başladım. Bir şeyleri yeniden yaratmayı, projeyi sıfırdan ele alıp sonuçlandırmayı çok seviyorum. Zorlu ama ciddi gelişim fırsatı veriyor” dedi.

Stratejik iletişim planı

Bir süre sonra müşteri ilişkileri biriminin de yönetimini üstlenen Erton, “Ardından da pazarlama müdürü olarak görev aldım. Son olarak da şirketin kurumsal ilişkiler direktörü oldum. Sekiz aydır bu görevi yapıyorum” diye konuştu.

Başında olduğu birimin basınla ilişkiler, stratejik iletişim planını oluşturulması konusunda faaliyet gösterdiğini belirten Erton, “Ayrıca kurumsal sponsorlukları ve organizasyonları da düzenliyoruz. Bir başka görevimiz de motorsporları aktivitelerini yönetmek” dedi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious