Tohum'dan korku kültürüne mercek

Tohum'dan korku kültürüne mercek.10589
  • Giriş : 28.01.2009 / 17:16:00
  • Güncelleme : 28.01.2009 / 17:15:31

ÖNDER Genel Merkez tarafından çıkarılan Tohum'un Ocak-Şubat sayısı çıktı. Yeni sayının dosya konusu fert ve toplumu bir örümcek ağı gibi saran korkular ve korku endeksli sistemlerin gerçek yüzü...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Prof. Nevzat TARHAN yazısında özellikle doğu toplumlarında salgın bir hastalık halinde görülen korku kültürünün yol açtığı sorunlar ve bu sorunlarla baş etmede eğitim ve ortak hak bilincinin önemine vurgu yapıyor.

Hüseyin KARACA korkularıyla değil değerleriyle yaşamak başlıklı yazısıyla konuyu ele alıyor, Ahmet ALTUN ise yine konuya paralel olarak, "gençlerin yetenek ve becerilerinin ortaya çıkabilmesi için onlara sorumluluk verilmeli" diyor.

Zümrüt SÖNMEZ yazısında birtakım anlamsız korkuların hayatımızda ördüğü kalın set ve çizgilere ince göndermeler yapıyor, İsmihan ŞİMŞEK günaha bulaşmamak adına hayata mesafeli duranların kemale erme ve kendilerini yenileme fırsatından mahrum kalacaklarını dile getiriyor.

Dergi yine önemli röportajlara ev sahipliği de yapıyor. 5 yıldır herhangi bir gazetede yazmayan ve Tayyip Erdoğan'la dünürlüğü sonrasında herhangi bir röportaj vermeyen Sadık ALBAYRAK Tohum Dergisi'nden Rabia AYAZ'ın sorularını cevapladı. ALBAYRAK: "Şimdi zaman değişti... Artık bir hilal uğruna ne güneşler doğuyor Yâ Yâb" deme zamanı...

Öznur AYDIN mevcut ekonomik krizi birinci elden Müsiad 3.dönem Başkanı Ömer BOLAT'la masaya yatırıyor. BOLAT konuşmasında krizin asıl nedeni olarak gördüğü reel sektörde yaşanan tıkanma ve boşluklara dikkat çekiyor.

Yaşar ALPTEKİN Hac dönüşü Mekke'de kuşlarla birlikte tavaf etmenin heyecan ve neşesiyle içini Tohum'a dökerken, "nasıl bakarsanız öyle görürsünüz" diyor.

İHL öğrencileriyle yapılan röportajda ise öğrenciler Ayşe ÇOBAN'ın sorularını cevapladı.

Ayrıca dergide gündeme ve sosyal meselelerimize dair önemli yazı ve çalışmalar yer alıyor. Bu doğrultuda ÖNDER Genel Başkanı Yusuf Ziyaettin SULA, Doç. Dr. Berdal ARAL, Sabri OTAĞ, Yaşar ERGİNCAN, Bilal AKKAYA ve Mehmet Safa AKKOR derginin yeni sayısında yazıları yer alan isimler...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*