Tokat, Fener'e hazırlanıyor

Tokat, Fener'e hazırlanıyor.13147
  • Giriş : 09.01.2009 / 12:39:00

Fortis Türkiye Kupası D Grubu'nda hafta sonu oynanacak Tokatspor-Fenerbahçe maçında alınacak güvenlik önlemleri açıklandı.. Karşılaşmada 700 polis görev yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tokat Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Tokatspor Basın Sözcüsü Kaya Çakırtaş ile Polis Lokalinde basın toplantısı düzenledi.

Tokatspor-Fenerbahçe maçında alınan güvenlik önlemleri hakkında bilgi veren Aydın, Tokatspor'un oynayacağı takımın Fenerbahçe olması nedeniyle güvenlik tedbirinin diğer maçlardan üst seviyede alınması gerektiğini söyledi.

Kulüp, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Emniyet olarak bu konuda güvenlik toplantısı yaptıklarını anlatan Aydın, bu toplantılarda alınacak tedbirleri şekillendirdiklerini bildirdi. Aydın, şunları kaydetti:
''Diğer maçlardan farklı olarak bu maçta daha fazla seyirci olacağını tahmin ediyoruz. İlk tedbir olarak stat çerçevesinde biletsiz seyirci alınmayacak. Stat çevresinde güvenlik bölgesi oluşturacağız. Cumartesi-Pazar günü yoğun görev nedeniyle Tokat Emniyet Müdürlüğünde izinleri kaldırdık. Evi Gaziosmanpaşa Stadyumuna yakın olan taraftarlarımız, yürüyerek maça gelsinler. Çünkü diğer maçlarda araçlarını park ettikleri yerler, güvenlik bölgesi içinde kalacak. Maça gelen seyirciler araçların park yeri olarak yüzme havuzunun arkasında bulunan alan ve eski sebze halinin olduğu yere araçlarını park edebilecekler. Protokol ve misafir araçları DSİ Müdürlüğünün oto parkı kullanılacak. Maçta 700 polis görev yapacak. Çevre illerden takviye almayacağız. Gerek duyarsak jandarmadan takviye alacağız.''

Bir gazetecinin, sahte bilete karşı nasıl tedbir alınacağı sorusu üzerine Aydın, ''Şu ana kadar sahte bilete rastlamadık. Maç günü Asayiş ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğümüzün sivil polis memurlarımız stat çevresinde görev yapacaklar'' dedi.

Tokatspor Basın Sözcüsü Kaya Çakırtaş ise kulüp olarak stadın kapasitesi kadar bilet bastıklarını söyledi.

Ellerinde çok az biletin kaldığını belirten Çakırtaş, ''Maç gününe kadar yeraltı çarşısı üzerinde bilet satışlarımız devam ediyor. Maçın oynanacağı gün de Hüseyin Akbaş Kapalı Spor Salonunda bulunan gişeden satışımız devam edecek. Seyircilerimiz bilet alım işini son güne bırakmasınlar. Fenerbahçe'yi yeneceğimize inanıyorum'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*