Tokat atan polis tespit edilemedi

Tokat atan polis tespit edilemedi.7907
  • Giriş : 31.05.2007 / 19:24:00

Masis Kürkçügil'e tokat atan polis bulunamıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul'da olaylı 1 Mayıs kutlamalarında ÖDP yöneticisi Masis Kürkçügil'e Tokat atan çevik kuvvet polisinin kimliği tespit edilemedi. Emniyetin daha önce rafa kaldırdığı çevik kuvvet polislerinin kasklarının numaralandırılması projesini tekrar gündemine aldığı belirtildi.

ÖDP yöneticilerinden Masis Kürkçügil, İstanbul'daki 1 Mayıs kutlamalarında eşiyle birlikte yemek yerken, biber gazı sıkan polise itiraz etmiş, polis de Kürkçügil'e Tokat atmıştı.

Bu yıl 1 Mayıs kutlamaları her yönüyle çok tartışıldı ancak en çok kameralara da yansıyan bu Tokat konuşuldu.

İstanbul Valisi Muammer Güler olayın ardından yaptığı açıklamada, olayın takipçisi olduklarını söyledi. İçişleri Bakanlığı da, olayı soruşturmak üzere mülkiye müfettişi görevlendirdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde incelemelerde bulunan müfettişler amatör kamera ile çekilmiş görüntüleri uzmanlara inceletti. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli amirlerin de ifadeleri alındı.

Ancak ne bu ifadelerden ne bir sonuç alındı ne de amatör kamera çekimlerinden söz konusu polisin kimliği tespit edilebildi.

İddiaya göre, müfettişler, hazırladıkları raporlarda Tokat atan çevik polis memuru ya da herhangi bir çevik amiri hakkında ceza talep etmedi.

Kaskların numaralandırılması

Müfettişlerin çevik kuvvetin kimliğini saptayamaması üzerine, emniyet daha önce rafa kaldırdığı çevik kuvvet polislerinin kasklarının numaralandırılması projesini tekrar gündeme aldı.

Projeye göre çevik kuvvet polislerinin kasklarına bulundukları illere göre numara verilecek. Çevik kuvvet polisleri, toplumsal olaylarda herhangi bir olumsuz davranışta bulundukları anda elde edilen kamera görüntülerinden kimliği anında saptanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious