Tokat tarihinde bir ilk yaşanacak

Tokat tarihinde bir ilk yaşanacak.13147
  • Giriş : 17.10.2008 / 15:10:00

Türkiye Kupası'nda D Grubu'nda mücadele edecek olan Tokatspor F.Bahçe ile aynı gruba düşme mutluluğu yaşanıyor. Tokatspor tarihi bir ilk için heyecanlı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fortis Türkiye Kupası'nda (D) Grubu'nda mücadele edecek olan Tokatspor'un basın sözcüsü Kaya Çakırtaş, ''Grubumuzda Fenerbahçe'nin olması en büyük düşümüzü gerçekleştirdi'' dedi.

Kaya Çakırtaş, yaptığı açıklamada, takımlarının ligde olduğu gibi bu grupta da en iyi şekilde mücadele vereceğine inandıklarını, özellikle Fenerbahçe'nin Tokat'a gelecek olmasının büyük bir şans olduğunu söyledi.

Amaçlarının ve isteklerinin kupada büyük takımlarla Tokat'ta karşılaşmak olduğunu belirten Çakırtaş, şunları kaydetti:

''Bugün çekilen kura sonucunda Fenerbahçe, Eskişehirspor, Ankaragücü, Bursaspor ile eşleştik. Grubumuzda Fenerbahçe'nin olması bizim en büyük düşümüzü gerçekleştirdi. Çünkü gerçekten büyük takımları getirmek ana hedeflerimizden biriydi. Grupta iyi neticeler alırız. Tokatspor'un sesini duyurmak adına ve ilimizin tanıtımı açısından Fenerbahçe'nin buraya gelmesi büyük bir olay. Tokatspor tarihinde büyük bir takım ilk kez Tokat'a gelmiş olacak. Bu yüzden biz de heyecanlıyız. İnşallah alnımızın akıyla çıkarız.''

Tokatspor'un özellikle bu sezon aldığı seri galibiyetlerle ve Fortis Türkiye Kupası'nda gruplarda mücadele edecek olmasının başarının en güzel örneklerinden biri olduğunu vurgulayan Çakırtaş, ''Bu takım yeni çıktığı bir ligde üst seviyelere ve Türkiye'ye ismini duyurmuştur'' dedi.

Tokatspor Teknik Direktörü Namık Altunsoy ise grupta çok güçlü takımlarla eşleştiklerini ifade ederek, ''Grubumuzdaki rakiplerimizin hepsinin Süper Lig takımı olması bizim için bir dezavantaj. Ama Tokat'a Fenerbahçe'nin gelecek olması bizi heyecanlandırıyor. Grupta en iyi neticeleri alacağımızı umut ediyorum'' diye konuştu.

Bu arada, kentte Fenerbahçe ile aynı gruba düşmenin heyecanı ve sevinci yaşanıyor. 7 Ocak 2009 günü sarı lacivertlileri kupada misafir edecek olan Tokatsporlular karşılaşma gününü iple çekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*