Tokat'a T tipi modern cezaevi

Tokat'a T tipi modern cezaevi.9386
  • Giriş : 07.02.2009 / 10:21:00

Tokat'ta yapımı devam eden bin kişi kapasiteli Tokat T Tipi Bölge Kapalı Cezaevi inşaatının mayıs ayında bitirilmesi planlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, Adalet Bakanlığının yaptırdığı Tokat T Tipi Bölge Kapalı Cezaevi inşaatının Tokat-Sivas kara yolu Çamlıbel bölgesinde 2007 yılının nisan ayında başladığını söyledi.

Cezaevi inşaatının 2009 yılı mayıs ayında bitirilmesinin planlandığını ifade eden Küçük, şöyle konuştu:

"Haziran ayı gibi bize teslim edilecek. Bölge cezaevimizin toplam kapasitesi ilk planlamada 600 kişilikti. Ama son dönemlerde insanlar yoğun olarak cezaevine girdikleri için biz buraya seyyar yataklar ilave ederek kapasiteyi bin kişiye çıkardık. cezaevi kompleksimizde kapalı, açık spor salonlarımız, gösteri salonları, iş atölyeleri, terzi yerleri, kantin, derslik, depolar, doktor odası, koğuşlar, açık kapalı görüş yerleri olacak. Yani çok kompleksli bir bina olacak."

Cezaevi inşaatındaki faaliyetlerinin yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Küçük, şunları kaydetti:

"Cezaevine ağustos ayında taşınmayı planlıyoruz. En geç adli yılın açılışıyla beraber eylül ayında taşınacağız. cezaevi kompleksimizde orada görevli personelimize ve jandarma karakolunda görevli rütbeli personele de yetecek kadar lojmanımız da mevcut."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*