Tokatlılar İsrail'i protesto etti!

Tokatlılar İsrail'i protesto etti!.16931
  • Giriş : 20.12.2008 / 17:05:00

Tokat'ta düzenlenen gösteride Gazze'yi abluka alarak Filistinlileri adeta açık hava cezaevine hapseden İsrail protesto edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tokat Toplumsal Dayanışma Kültür Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Derneği (TOKAD), Memur-Sen, Köprü-Der, Özgür Eğitim-Sen, Özdev-Sen tarafından oluşturulan platformun üyeleri ile aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu bir grup Yeraltı Çarşısı üzerinde toplandı.

Platform adına basın açıklaması yapan Özgür Eğitim-Sen Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Örs, İsrail ile girişilecek her türlü ilişkinin insanlık suçu olduğunu savunarak, ''İnsanlık onuru taşıyan kimse İsrail'in katliamlarına duyarsız kalamaz. O yüzden diyoruz ki zalimlere karşı durmak zorundayız. İsrail ve onu destekleyen ülkelere markalara ambargo uygulayalım. Kendi ellerimizle zalimleri desteklemeyelim'' diye konuştu.

Filistin bayrağı açan, çeşitli döviz ve pankartlar da taşıyan grup üyeleri açıklama sırasında İsrail'i protesto içerikli sloganlar attı.

Gösteri sırasında ABD Başkanı George Bush ve Irak Başbakanı Nuri El Maliki'nin ortaklaşa düzenledikleri basın toplantısına ilişkin fotoğrafının üzerine ayakkabı konuldu.

Bir süre slogan atan grup açıklamanın ardından dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*