Tokatspor son olarak Tahkim'e gidecek

  • Giriş : 15.05.2007 / 00:00:00

Tokatspor Kulübü Başkanı Erkan Kapıcıoğlu, ertelenen Erzurumspor-Yeni Kırşehirspor maçı hakkındaki kararla ilgili olarak, "Son olarak Tahkim'e gideceğiz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hakkımızı sonuna kadar arayacağız" dedi.

Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek ve kentteki sporla ilgili çeşitli örgütlerin temsilcileriyle basın toplantısı düzenleyen Kapıcıoğlu, ertelenen Erzurumspor-Yeni Kırşehirspor maçıyla ilgili verilen kararın şaşkınlığını yaşadığını söyledi.

Böyle bir karar beklemediklerini ifade eden Kapıcıoğlu, şöyle konuştu:
“Hafta içi Erzincanspor Kulüp Başkanı Osman Terzioğlu ile beraber Ankara'da Türkiye Futbol Federasyonu'nu ziyaret ettik. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyelerinden Affan Keçeci ve Mehmet Kemal Ünsal ile bir toplantı yaptık. Yaşanan olaylar hakkında bilgi aldık. Yapmış olduğumuz konuşmaların ne kadar boş olduğunu şimdi daha iyi anlayabiliyorum. Bize ulaşan bilgilere göre, Erzurumspor-Yeni Kırşehirspor maçının tekrar kararı Başkan Ulusoy'un tek başına vermiş olduğu bir karar olduğu ve yönetimin haberdar olmadığını gelen bilgilerimiz arasında. Cuma günü oynanacak olan Erzurumspor-Yeni Kırşehirspor maçı için de Başkan Ulusoy'un hakem konusunda hassasiyetle davranacağından şüphe duyuyorum.”

Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek ise kararı kınadığını belirterek, “Bu karar Türk futbolu adına verilen utanç verici bir karardır. İlerleyen zamanlarda bütün takımlar bu yola başvuracaktır. O zaman federasyonun kararı ne olacaktır merak ediyorum. Erzurumspor ligden düşmemeyi bu kadar istiyorsa biz ligden çekilirdik. Bu olaylara hiç gerek yoktu” diye konuştu.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Tokat İl Başkanı Gürsel Yıldız da maça çıkmayan bir takımın ilgili maddelere göre 3 puanının silinmesi gerektiğini savunarak, alınan kararı eleştirdi ve “Türkiye Futbol Federasyonu'nda görev almaktan utanç duydum. Gerekirse görevimi bırakabilirim. Tokat'ta amatör takımlar olarak maçlara çıkmama kararı bile alabiliriz” dedi.

Lig B 4. Klasman Grubu'nda 6 Mayıs Pazar günü yapılması gerekirken Erzurumsporlu 17 futbolcunun yedikleri besinden zehirlenmesi nedeniyle ertelenen Erzurumspor-Yeni Kırşehirspor karşılaşmasının 18 Mayıs Cuma günü oynanmasına karar verilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious