Tokat'ta 28 Şubat eylemi!

Tokat'ta 28 Şubat eylemi!.26946
  • Giriş : 28.02.2009 / 15:55:00

Tokat'ta, '28 Şubat Darbe Sürecine Hayır', 'Ergenekon'a, Darbelere Son' başlığı altında eylem düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hüdai Sayıbaş Yeraltı Çarşısı üzerinde Toplumsal Dayanışma Kültür Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Derneği (TOKAD) üyelerinin katılımı ile yapılan eyleme çocukların da katılması dikkat çekti. Eyleme katılanlar, ellerinde dövizlerle; 'Darbeler halkı yıldıramaz', 'Zulme karşı direneceğiz', 'Darbeciler halka hesap verecek', 'Siyonist darbeciler hesap verecek', 'Ergenekon çetesi dağıtılsın' şeklinde sloganlar attı.

Eylemde basın açıklaması yapan TOKAD Sekreteri Çetin Yıldırım, 28 Şubat sürecinde yaşananları unutmayacaklarını ifade ederek, "Bugün 28 Şubat. İslami inançlarımıza, haklarımıza ve özgürlüklerimize karşı yapılan zorbaca bir darbenin yıldönümü. 'İrtica' bahanesiyle halkın değerlerine bin yıl sürecek bir savaş ilan edilmesinin ardından tam 12 yıl geçti. TOKAD olarak ilan ediyoruz ki; 28 Şubat sürecinde yaşananları unutmayacağız, unutturmayacağız, affetmeyeceğiz. Halkın vicdanında çoktan mahkum olmuş 28

Şubat darbesini ve o darbenin arkasındaki güç odaklarının yaptıklarını her daim hatırlayacağız ve hatırlayacağız. Bugün Filistinli, Gazzeli kardeşlerimizi bombalayan katil İsrail uçakları Konya Ovası'nda eğitim uçuşları yapabiliyorsa bunun suçlusu 28 Şubat darbecileridir" dedi.

Yıldırım, bugüne kadar hiçbir darbenin hesabının sorulmadığını ileri sürerek, "Her darbe bir sonraki darbeye yardım ve yataklık etmiştir. Ve bugün geldiğimiz noktada, Ergenekon davasıyla darbecilerin kuklaları ele geçmişken ipin ucuna gitme cesareti gösterilmemektedir. Tarihi bir fırsat giderek kaosa dönüştürülmek ve zindeliğini yitirmiş birkaç kişiye ihale edilerek kapanmak istenmektedir. Sanki darbe döneminde profesyonelleşebilmek için çürük elmalar ayıklanmaktadır" diye konuştu.

Yapılan basın açıklamasının ardından, eyleme katılanlar sessizce dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*