Tokat'ta doğalgaz sevinci

  • Giriş : 25.03.2007 / 00:00:00

Tokat-Turhal'da doğalgaz altyapı çalışmaları, Devlet Bakanı Beşir Atlay'ın da katıldığı bir törenle başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Turhal Belediyesi önündeki "doğalgaz çalışmaları başlatma" töreninde halka hitabeden Bakan Atalay, "Turhal doğalgazı en erken alan ilçelerden birisi. Ülkemizin her yerinde hafta sonlarında yapılan yüzlerce açılış programlarına yetişemiyoruz. 2002'de hükümet kurduğumuzda hangi sözleri vermişsek onları yerine getiriyoruz." dedi.

Turhal gibi kömürün çok kullanıldığı sanayileşme potansiyeli olan il ve ilçelerimizde, doğalgaz büyük rahatlık getiriyor. diyen Bakan Atalay, "Özellikle evde hanımlar için ocaklar, sıcak su, ısınma açısından doğalgaz büyük bir kolaylık getiriyor. Doğalgazınız hayırlı olsun. Allah huzurumuzu bozmasın, birlik ve bütünlük içinde halldemeyeceğimiz hiçbir problemimiz yoktur" dedi.

Turhal'ın hava kirliliğini ortadan kaldıracak 'doğalgaz' projesini hayata geçirdiklerini söyleyen Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen, "Şeker fabrikamızın yoğun kömür kullanması nedeniyle kış aylarında adeta Turhal'ın üzerini kara bulutlar kaplıyordu. İnşallah önümüzdeki seneden itibaren bu görüntüleri görmeyeceğiz. Çünkü bütün hemşehrilerimiz doğalgazı yakacak, şeker fabrikası da dahil doğalgaz kullanacak. Bundan dolayı temiz hava ve temiz çevreye önem verdiğimiz için 10 yılda yapılanı 2 yılda yaptık. Bu sene yapacaklarımız hariç 85 bin metrekare yeşil alan yaptık. Çünkü doğayı, çevreyi seviyoruz. Çevreci doğalgazı da Turhal'a getiriyoruz. Hepimize hayırlı olsun" dedi.

Daha sonra belediye meydanı önünde sembolik olarak hazırlanan Doğalgaz boruları, Bakan Aatalay tarafından kaynatılarak Turhal'da doğalgaz çalışmaları başlatıldı. Törene Devlet Bakanı Beşir Atalay, AK Parti Genel başkan yardımcısı ve Tokat Miletvekili Şükrü Ayalan, AK Parti Tokat Milletvekilleri Resul Tosun,İbrahim Çakmak, Ergun Dağcıoğlu, Turhal Kaymakamı Saadettin Yücel, Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious