Tokat'ta operasyon: 19 gözaltı

Tokat'ta operasyon: 19 gözaltı.12145
  • Giriş : 19.07.2008 / 20:34:00

Tokat'ta jandarmanın düzenlediği operasyonda aralarında Tokat Orman İşletme Müdürünün de bulunduğu 19 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Tokat İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin Cumhuriyet Savcılığı ile yaptıkları koordineli çalışma sonucunda, ihaleye fesat karıştırma, rüşvet, sahtecilik ve görevi kötüye kullanma suçlarını işledikleri iddia edilen kişilere yönelik Tokat merkez ile Pazar ve Erbaa ilçelerinde ''Kene-05'' adlı operasyon düzenlendi.

Operasyon kapsamında, aralarında Tokat Orman İşletme Müdürü H.E'nin de bulunduğu 19 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Tokat Orman İşletme Müdürlüğü'nde görevli yönetici ve memurların da bulunduğu belirtildi.

İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de jandarma ekiplerine yardımcı olduğu operasyonda gözaltına alınanların 14'ünün il merkezinde, 4'ünün Pazar ilçesinde, 1'inin ise Erbaa ilçesinde görev yaptığı kaydedildi.

Zanlıların, Tokat il merkezi ve ilçelerinde devlet ormanlarından domates tarlalarında kullanılmak üzere sırık, evlerde kışlık yakacak olarak kullanılmak üzere odun, il ve ilçe merkezlerindeki ticari işletmelere satılmak üzere odun kömürü temini için izinsiz kesim yapılmasına göz yumdukları ileri sürüldü.

Ayrıca, bu kişilerin devlet ormanına ait arazide vatandaşların tarla açmasına müsaade ettikleri, ormanda tahribat yapan kişilere menfaat karşılığında göz yumdukları iddia edildi.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan zanlıların sorgusunun sürdüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*