TOKİ, Afyonkarahisar'a 540 konut yapacak

TOKİ, Afyonkarahisar'a 540 konut yapacak.10840
  • Giriş : 07.04.2006 / 00:00:00

Afyonkarahisar Sahipata Mahallesi'nde bulunan Ulaştırma Bakanlığı'na ait Telsiz Alanı'na, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 540 konut yapılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri Doç. Dr. Sait Açba, Ahmet Koca, Mahmut Koçak ve Halil Aydoğan ortak bir açıklama yaparak, Afyonkarahisar'a TOKİ' nin ilk etapta 540 konut yapacağını bildirdi.

TOKİ'nin Afyonkarahisar'da gerçekleştireceği birinci etap konut ihalesi 25 Mayıs'ta yapılacak. Konutlar, Afyonkarahisar Sahipata Mahallesi'nde Telsiz Alanı olarak nitelendirilen Ulaştırma Bakanlığı'na ait 206 bin metrekarelik arazi, üzerine yapılacak. Konutlar 85 metre kare üzerine 2 oda bir salon büyüklüğünde olacak.

Yaklaşık 2-2,5 milyar peşinat alınacak. Proje, çerçevesinde bir ilköğretim okulu veya lise, cami ve alış-veriş merkezini içeren sosyal donatılarla birlikte hayata geçirilecek.

Alt gelir gruplarına yönelik başvuru şartları basın aracılığıyla kamuoyuna duyurulacak. Milletvekillerinin açıklamasına göre, ikinci etap olarak orta gelir gruplarına hitap eden 100, 110, 120, 130 metrekarelik konut çalışması da kısa zamanda projelendirilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious