TOKİ, askerle protokol imzaladı

TOKİ, askerle protokol imzaladı.14565
  • Giriş : 12.11.2008 / 17:04:00

Aktütün Karakoluna yapılan saldırıdan sonra gündeme gelen karakolların taşınması ve modernleştirilmesi projesinde Toplu Konut İdaresine (TOKİ) görev verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 162 karakolun yapımı konusunda Genelkurmay Başkanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı ile TOKİ arasında dün protokol imzalandı.

Protokol kapsamında, karakolların 44'ü Jandarma Genel Komutanlığı, kalanı da Genelkurmay Başkanlığı için yapılacak.

Arsa karşılığı yapılacak karakolların nitelikleri, Genelkurmay Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından belirleyecek. Yapım için, gerektiğinde bütçeden de kaynak aktarılacak.

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Aktütün Karakoluna yapılan saldırıdan sonra, ''sağlam ve modern karakolları çok uygun şartlarda yapabileceklerini, bu konuda görev beklediklerini'' bildirmişti.

Bayraktar, geçen hafta, çalışanlar ve TOKİ ile iş yapan müteahhitler için düzenlenen moral gecesinde de basın mensuplarının konu ile ilgili soruları üzerine, şunları söylemişti:

''Biz her konuda çalışıyoruz. İnşaatçı, uygulamacı, yatırımcı, teknisyen bir kuruluşuz. Devletin ihtiyacı olan yatırımlarda devletin yapması gereken işleri de bize verilen görevleri, yasalar çerçevesinde yapma gayreti içindeyiz. Sayın Başbakanın talimatı ile bakanlıkların taleplerini, yasalar çerçevesinde yerine getirme imkanı var, buna mecburuz, görevimiz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*