TOKİ, İzmirlileri sevince boğdu

TOKİ, İzmirlileri sevince boğdu.18089
  • Giriş : 03.07.2008 / 21:20:00

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile İzmir'in Çiğli ilçesinde belediyenin ortaklaşa yapacağı 470 konutun kuraları çekildi. Çiğli Kapalı Pazar Yeri'nde yapılan kura çekilişinde oldukça heyecanlı anlar yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kura çekiminde kendi isimleri okunan vatandaşlar sevinçten gözyaşlarına boğuldu. TOKİ tarafından alt gelir grubuna yönelik gerçekleştirilen 260 konutun kura çekimi renkli görüntülere sahne oldu. 4 bin 207 kişinin başvurduğu 260 konutun çekilişi sırasında vatandaşlar heyecanla beklerken ismi okunanlar sevinçten ağladı.

Uzun zamandır kirada oturduklarını belirten ve kazandığı parayla ev sahibi olmanın mümkün olmadığını dile getiren vatandaşlar, "Allah razı olsun, bu dünyada bir ev sahibi olabileceğim için çok mutluyum. Kurada ismimin okunacağı içime doğmuştu. En azından çocuklarımın başını sokacağı bir evim oldu." dedi.

Yusuf Konak'ın eşi Fatma Konak ise sevinçli haberle gözyaşlarına boğulurken bir taraftan da cep telefonuyla akrabalarına haber verdi.

Tek hayalinin kendi evinde oturmak olduğunu söyleyen Fatma Konak, "Allah evi olmayan herkese ev sahibi olmayı nasip etsin, çok heyecanlıyım." şeklinde konuştu.

Kurada ismi okunan talihliler cep telefonlarıyla yakınlarına ulaşırken, ismi okunmayanların da çekilişi kaygıyla izledikleri gözlendi.

Alt gelir grubuna yönelik 2+1 daireler için gerçekleştirilen kurada öncelik 4 şehit ailesine verilirken, 3 gazi ve 3 engelli vatandaş da kura sonucu konut sahibi olmaya hak kazandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious