TOKİ hayalleri suya düştü

  • Giriş : 05.02.2007 / 00:00:00

Uzun bir aradan sonra yağan yağmur, çiftçiyi sevindirdi, TOKİ konutlarında oturanları üzdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Daha çok orta ve dar gelir grubu insanların oturduğu evlerin aylık taksitlerini güç koşullarda ödeyen ailelerin, çatıdan akan su nedeniyle eşyaları sular altında kaldı.
Yağmur mağdurlarından Ufuk Yufka (35) konut seçimi sırasında kendilerine üst katlar için her türlü garantinin verildiğini, fakat hayal kırıklığına uğradıklarını söyledi. Çatı katlarının en ufak yağmurda bile aktığını, ancak bir muhatap bulamadıklarını savunan Yufka, "Biz üst katlardan çekinmiştik. Ancak TOKİ bize her türlü sıcak, soğuk ve su akıntısına karşı garanti verdi. Ama yağan her yağmurla bu güvenimizi kaybettik. Artık her yağmurda evlerdeki akıntılara kapkacak yetiştiremiyoruz. Korktuğumuz başımıza geldi." dedi. 'Bir evimiz oldu' diyerek iç dekorasyon için her türlü masrafı yaptıklarını ve eşyalarını yenilediğini açıklayan Ufuk Yufka, aksatmadan büyük zorluklarla ödedikleri taksitlerin karşılığında TOKİ'nin tüm hayallerini suya düşürdüğünü dile gittirdi. Yufka, ilgili firma ve TOKİ'nin mağduriyetlerini gidermemesi halinde mahkemeye gideceklerini belirtti.

Evini su altında kalan Hüseyin Kor, Temmuz ayında teslim aldıkları konutların akıp akmadığının test edilmediğini belirterek, "Şimdi kış geldi. İlk yağmurdan buyana evlerimiz akıyor. Yetkilileri arıyoruz. Ama kimse ilgilenmiyor." diye konuştu.

Site Yöneticisi Mehmet Aşılar, her yağmurda evleri su altında kalan kat sakinleri için TOKİ'yi aradıklarını, tüm çabalarına rağmen akan çatılara şimdiye kadar bir çözüm bulamadıklarını kaydetti.

Site Yöneticilerinden İbrahim Çay ise insanları kira öder gibi ev sahibi yapmak isteyen TOKİ'nin çatılarda akan yağmur sullarına çözüm bulmasını istedi. Çay, aksi takdirde bu olumsuzluğun TOKİ'ye olan güveni sarsacağını vurguladı.

TOKİ yetkilileri ise bu konutların geçici kabulünü yaptıklarını belirterek, "İlgili şirket akan bu çatıları yapmak zorunda. Vatandaşın mağduriyeti mutlaka giderilecektir." açıklamasını yaptı.

Konutları yapan Ön-Ba Firma yöneticisi Erdoğan Selçuk ise evlerin çatılarını mutlaka onaracaklarını öne sürdü. Üç ay önce yağan şiddetli yağmurda da TOKİ konutlarının üst katında oturan ailelerin evleri su altında kalmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious