TOKİ konutlarına rekor başvuru

  • Giriş : 21.02.2006 / 00:00:00

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) ülke genelinde başlattığı toplu konut hamlesi devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TOKİ yetkilileri, Kastamonu'da yapılan müracaatın beklenenin üzerinde gerçekleştiğini açıkladı.
TOKİ'nin konut açığını kapatmak için başlattığı toplu konut hamlesi sürerken, Kastamonu'da yapılan ilk etap konutları tamamlandı. 288 konutun kuraları 24 Şubat'ta çekilecek. Müracaatların sona ermesinin ardından ev hayali kuranlar şimdi kura gününü beklemeye başladı.

Kastamonu Hüsnü Tandoğan Kapalı Spor salonunda yapılacak kura çekimi öncesi AK Parti Kastamonu Milletvekili Musa Sıvacıoğlu'ndan bir açıklama geldi. Milletvekili Sıvacıoğlu, ilk etap konutlara müracaatların beklenenin üzerinde olduğunu belirterek, ikinci etap 888 konutun ise ihalesinin yapıldığını belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

"TOKİ konutlarına beklenenin çok üzerinde müracaat oldu. Şu ana kadar 1233 vatandaşımız toplu konuta müracaat etti. Açıkçası bu kadar beklenmiyordu. İlk etap konutlarının müracaatları sona erdi.24 Şubatta kapalı spor salonunda kuralar çekilecek. Ancak, bu kurada konut sahibi olamayanlar endişelenmesin. Çünkü, ikinci etap konutlarının ihalesi yapıldı. 888 konut daha yapılacak.Ayrıca bazı ilçelerimize de toplu konut yapımı başlayacak."

Öte yandan, Kastamonu'da yapılan toplu konutlarda en çok müracaatlar 3+1şeklinde olan konutlara oldu. Bin dört müracaatın yapıldığı 3 oda 1 salon şeklindeki konutlar, en fazla tercih edilen konut türü olurken, 64 konuttan oluşan 2 oda 1 salon şeklindeki konutlara ise 229 kişi müracaat etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious