TOKİ kura çekiminde gerginlik

TOKİ kura çekiminde gerginlik.51122
  • Giriş : 26.12.2007 / 11:53:00

TOKİ'nin Edirne'de yaptığı 282 konutun kura çekiminde olay.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) Edirne Fırınlarsırtı mevkisinde yaptığı 282 konutun sahipleri çekilişle belirlendi.

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Mimar Sinan Spor Salonu'ndaki çekilişten önce yaptığı konuşmada, TOKİ'nin yaptığı 282 konut için 448 başvuru olduğunu belirtti.

Sedefçi, belediyenin, konut alanını TOKİ'ye bedelsiz verdiğini belirterek, şunları söyledi: ''TOKİ'yle işbirliği yaparak sizleri konut sahibi yapmak için belediyeye ait araziyi TOKİ'ye ücretsiz tahsis ettik. TOKİ güçlü bir kurum, sözünü yerine getiren bir kurum.

Yapılan konutlar çağdaş mahalleler, camisi, hastanesi ve sosyal alanlarıyla cazibe merkezi haline gelecek. Yeni konutlar yapılması için TOKİ'yle görüşmelerimiz sürüyor.'' Sedefçi, konuşmasının ardından çekilişle ilk 6 kişinin ismini belirledi.

Daha sonra, noter ve TOKİ yetkililerinin başvuranların isimlerinin yer aldığı küreleri salonun dışına çıkararak bir odada uzun süre kalmaları vatandaşların tepkisine neden oldu. Vatandaşların çekilişin iptalini isteyerek, alkışlı protestosu üzerine TOKİ yetkilisi Özgür Demir, açıklama yaptı. Demir, tepkilerin yersiz olduğunu, sorunun noterden kaynaklandığını belirterek, şunları söyledi: ''Noter başvuru numaralarını keserek kürelere koymuş.

Bu numaraları kesmemesi gerekiyordu. Çekilişin kısa sürede bitmesi için kuponlar yeniden hazırlandı. Odada kura çekilişi yapılmıyor. Müsterih olun, bu soğukta siz de fazla beklemeyin biz de işimizi çabuk yapalım diye uğraşıyoruz. Özür diliyorum.''

Ara verilen çekiliş 30 dakika sonra yeniden başladı ve hazırlıkların tamamlanmasının ardından noter huzurunda asil ve yedek talihliler belirlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious