TOKİ kuraları 16 Mayıs'ta çekilecek

TOKİ kuraları 16 Mayıs'ta çekilecek.34654
  • Giriş : 07.05.2007 / 00:00:00

Mersin'in alt birim Toroslar Belediyesi'nin Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile birlikte başlattığı alt gelir grubu toplu konutlarının kuralarının 16 Mayıs'ta çekileceği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Koray Aydın Stadyumu'nda düzenlenecek bir törenle noter huzurunda çekilecek kura sonunda hak sahiplerinin belirlenmesi ile birlikte evlerin yapımına başlanacak.

Daire birim fiyatının günün şartlarına göre 60 bin 200 YTL gibi bir maliyete çıkacağı toplu konutlarda kura çekimi sonrası hak sahibi olan vatandaşlar 4 bin YTL peşinat yatıracak. Dairelerin bitirilmesinin ardından 180 aylık taksit süreci başlayacak ve hak sahipleri aylık 312 YTL taksit ödeyecek ancak aylık taksit ödemeleri Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez bir önceki 6 aylık dönemde ki memur maaş artış oranı, Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ve Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) oranlarından en düşük olana göre arttırılacak. İlk dönemsel artış oranı ise, konut teslim tarihine göre TOKİ tarafından belirlenecek.

Toroslar Belediyesi Basın- Yayın Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada 2 oda 1 salon 84 metrekare genişliğinde ki 292 adet konut için belediyeye 3 binin üzerinde müracaat yapıldığı belirtildi. 16 ila 20 ay gibi bir sürede bitirilecek konutlarda gazi ve şehit yakınlarına kontenjan tanınacağı bunun için 15 gazi ve 2 şehit ailesinin de başvuru yaptığı da kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious