TOKİ Tuzla konutları kura ile sahiplerini buldu

TOKİ Tuzla konutları kura ile sahiplerini buldu.20267
  • Giriş : 15.04.2008 / 15:10:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 16:40:29

TOKİ tarafından İstanbul'un Tuzla ilçesinde yaptırılan 2. Etap 984 konutun sahipleri kurayla belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tuzla Kafkale Spor Kompleksi'nde, 11 bin 358 kişinin başvurduğu 984 konut için yapılan çekilişten önce konuşan TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, yeni projelerle herkesi ev sahibi yapmak istediklerini, dolayısıyla kurada kazanamayanların üzülmemesi gerektiğini belirtti.


Kura çekiminde kendilerini, konut sahibi olanların sevincinden çok olamayanların üzüntüsünün etkileyeceğini ifade eden Bayraktar, ''Kurada kazanamayanlar üzülmesinler. TOKİ olarak Türkiye'nin diğer vilayetlerinde olduğu gibi İstanbul'un birçok yerinde projelerimiz devam ediyor. Amacımız, herkesi ev sahibi yapmaktır'' dedi.

Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci de ilçenin yüzünün, TOKİ'nin yaptırdığı 984 konuta taşınacak vatandaşlarla birlikte biraz daha değişeceğini dile getirerek, ''Anadolu yakasının her yerinden gelerek Tuzla'mızdaki konutlara girmeye hak kazanan sizler hoş geldiniz. Artık, sizler de Tuzlalısınız. Hayırlı olsun'' diye konuştu.

Daha sonra, 11 bin 358 kişinin başvuru şartlarını yerine getirerek katıldığı kura çekimi sonucu 984 konutun sahipleri belirlendi.

Şehit aileleri ve gaziler için öncelik tanınan kura çekiminde, 13 şehit ailesi ve 3 gazi ailesi de konut sahibi olmaya hak kazandı. Bu ailelere ayrıca TOKİ tarafından birer fırın hediye edildi.

Kura çekiminde kendilerine öncelik tanınan şehit ve gazi aileleri sevinçlerini basın mensuplarıyla paylaştılar. Güneydoğu'da şehit olan bir askerin annesi olduğunu belirten Zahide Koca, ''Oğlum çok memnun olmuştur'' dedi.

Başka bir şehit annesi Gülsen Tombul ise kendilerinin yetkililer tarafından unutulmamasının gurur verici olduğunu dile getirerek, ''Bizleri unutmadığınız için sizlere teşekkür ediyoruz'' diye konuştu.

Tuzla alt gelir grubunda yer alan brüt 74,94 metre kare dairelerin fiyatının 50 bin 18 YTL, brüt 84,95 metre kare dairelerin fiyatının ise 88 bin 318 YTL olduğu belirtildi.

Konutların bedelinin, 4 bin YTL'si peşin olmak üzere 180 ayda taksitle ödeneceği, ilk taksit ödemesinin konut teslim tarihini takip eden aydan itibaren başlayacağı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious