TOKİ 'Üniversite Evleri'ni açıyor

TOKİ 'Üniversite Evleri'ni açıyor.19736
  • Giriş : 21.10.2008 / 09:03:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 15:51:05

Karabük Belediyesi ve TOKİ işbirliğinde gerçekleştirilen, bin 428 kişilik Türkiye'nin ilk üniversite öğrenci evleri, Cumhuriyet Bayramı'nda açılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye'nin ilk üniversite öğrenci evleri, Karabük'te 28 Ekim'de hizmete açılıyor.

Karabük Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliğinde gerçekleştirilen ve 23 bin metrekarelik alanda 4 adet blok, 672 oda, 2 sosyal tesis, 1 adet cami, 2 adet açık küçük spor alanı ve 1 adet açık büyük spor alanından oluşan öğrenci evleri, 28 Ekim Salı günü AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi'nin da katılacağı törenle hizmete açılacak.

Karabük Belediye Başkanı Hüseyin Erer, öğrenci evlerinin hizmete açılmasıyla kentte öğrencilerin barınma sorununun büyük ölçüde giderileceğini ifade ederek, "Belediyemizin TOKİ işbirliği ile yaptığı öğrenci evleri bitti. Şu anda tüm malzemeleri gelerek yerleştirilmeye başlanıldı. Kız ve erkek öğrencilerin kalacağı şekilde 4 blok halinde ve 672 odası bulunan öğrenci evlerimizin kapasitesi bin 428 kişidir. Önümüzdeki hafta AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Tanrıverdi ve Kredi Yurtlar Kurumu yetkililerinin de katılımıyla hizmete açacağız" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*