TOKİ'ler kapışılıyor

TOKİ'ler kapışılıyor.10840
  • Giriş : 26.11.2006 / 00:00:00

Şanlıurfa'da rekor seviyelere ulaşan konut bedelleri vatandaşı yeni arayışlara zorladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yapımı tamamlanan 228 konutu satın almak için başvuranların sayısının 2 bini aştığı bildirildi. 08 Aralık 2006 tarihinde noter huzurunda yapılacak olan kura çekimi ile konutların ailelere teslim edileceği belirtildi.

Başvuru süresinin tamamlandığını belirten Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu, başvuru rakamını rekor olarak nitelendirerek, "Şanlıurfa'da Akabe mevkiinde alt gelir grubu kapsamında yaptırılan 228 konutu, Belediyemiz olarak 06- 24 Kasım 2006 tarihleri arasında halka arz ettik. Rekor bir başvuru yaşandı. Daha önce de bildiğiniz gibi TOKİ konutları olarak dar gelirli ailelere mahsus yaptırılan 480 konutun satış işlemlerini gerçekleştirmiştik. Şimdi de kura çelişi sonucu 228 dar gelirli aileyi konut sahibi yapacağız. Evleri yine TOKİ İdaresi yaptı, satış işlemlerini Şanlıurfa Belediyesi olarak biz yürütüyoruz" dedi.

TOKİ Konutlarından ev satın almak için belediyeye başvuranlardan Mehmet Büyükabacı, kirada oturduğu için her ay 400 YTL kira bedeli ödemek zorunda kaldığını kaydederek, ayda 200 YTL vererek hem ev sahibi olmayı, hem de kira derdinden kurtulmayı planladığını söyledi. Şanlıurfa'daki kira bedellerinin rekor düzeylere ulaştığını kaydeden Büyükabacı, Belediye-TOKİ işbirliği ile yaptırılan konutların vatandaşı memnun ettiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious