Toki'nin ralli sorunu

  • Giriş : 18.10.2006 / 00:00:00

Antalya'nın Kemer ilçesinde Arsa Ofisi'nden Toplu Konut İdaresi'ne (TOKİ) devredilen ve ihale usulü ile satışa çıkarılan 7 arsanın 5'inde sorun çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Mümtaz Tahincioğlu, sahanın satılmasının Ralli'nin Kemer'den gitmesi anlamına geldiğini belirtirken, Belediye Başkanı Hasan Şeker, ihaleye belediye olarak katılacaklarını söyledi.

Mümtaz Tahincioğlu, servis alanının satışından haberdar olduklarını ancak detaylı bir bilgiye sahip olmadıklarını söyledi. Servis alanının satılması halinde Ralli Şampiyonası'nın Kemer'de yapılamayacağını vurgulayan Tahincioğlu, "Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında WRC Dünya Ralli Şampiyonası'nın Kemer'in dışına çıkmak durumunda kalacak" dedi. Kemer Belediyesi Başkanı Hasan Şeker, Belediye olarak ihaleye katılacaklarını ifade ederek, bu alanın satılmasının kötü sonuçlar doğuracağını söyledi. Antalya Valisi Alaaddin Yüksel ise konuyu yeni öğrendiklerini ve öncelikli konu olarak ele alacaklarını belirtti.

Dünya Ralli Şampiyonası'nın yapıldığı servis yolu, Kemer Merkez mahallesinde 283 ada 3 parseldeki 3 bin 984 metrekarelik arsa olarak satışa çıkan alan üzerinde bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious