TOKi'ye kalsa Galatasaray yandı!

TOKi'ye kalsa Galatasaray yandı!.8936
  • Giriş : 30.05.2009 / 08:50:00

Eren Talu ve yabancı ortaklarına ihtarname çektiklerini belirten Bayraktar, "İhtarnameyi çektikten sonra, sözleşmedeki bekleme süremiz 30 gün. Yoksa benim elimden gelse bugün feshederim o işi." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TRT Türk Televizyonu'nda bir programa katılan Bayraktar, Galatasaray'ın Seyrantepe'deki stadıyla ilgili soruları da cevapladı. Galatasaray'ın stadının da yer alacağı kompleksin inşaatının yapım sürecinde 7-8 ay öncesinde sıkıntı yaşandığını, bunun üzerine yüklenici firmaya ihtarname çektiklerini belirten Bayraktar, firmanın ihtarnameden sonra yeni bir ortak bulduğunu, TOKİ olarak bu durumu kabul ettiklerini söyledi. "Şimdi yine bir tıkanma oldu, yine bir ihtarname çektik." diyen Bayraktar, "Benim elimden gelse bugün feshederim o işi, hemen feshederim. Nedir yasal gereği? Bakarım Türkiye'de bu işi yapabilecek en iyi 5 tane, 7 tane firmayı çağırırım. Aralarında yarışırlar, bu işi yaparlar. Bulamadım mı, TOKİ olarak biz yaparız. Paramız var bizim, yaparız.'' diye konuştu. Bayraktar, Seyrantepe projesini Türkiye'de bu işi yapabilecek 5-7 firmaya ihale edebileceklerini veya gerekirse TOKİ'nin tamamlayabileceğini söyledi. Eren Talu'nun finansman sorunu yaşamasını değerlendiren Bayraktar, "Eğer siz sağlamsanız, işinizi iyi yapıyorsanız, kriz hangi dönemde olursa olsun para bulunur. Bana göre en kolay şey para bulmak. Zor olan şey beceri, zor olan şey adam bulmak." diye konuştu.

TOKİ'nin en fazla yükleniciler sebebiyle sorun yaşadığını ifade eden Bayraktar, zor bir ihale olan Seyrantepe'ye girecek olanın hem teknik donanımı, hem bilgi birikimi, hem beceri kabiliyeti hem de maddi donanımı olması gerektiğini söyledi. Bayraktar, bu tip yüklenicilerin hem devlete zararlı olduğunu, hem işleri geciktirdiğini hem de imajlarını bozduğunu söyledi. TOKİ Başkanı, bundan sonra yüzde 100 garantiye almadan Seyrantepe projesini devam ettirmeyeceklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*