Tolon son konuşmasında Ergenekon'u anlattı

Tolon son konuşmasında Ergenekon'u anlattı.10179
  • Giriş : 14.07.2008 / 09:15:00

Emekli Org. Hurşit Tolon, cezaevine girmeden önce son konuşmasında adeta Ergenekon’u tarif etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti'ye açılan kapatma davasıyla birlikte çok sayıda kriz senaryosu üretilirken, Politik Psikoloji Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi'nin katkılarıyla Ankara Üniversitesi'nde ilginç bir seminer düzenlendi. 14 Haziran-12 Temmuz tarihleri arasında 5 hafta boyunca sadece cumartesi günleri yapılan "Politik Psikoloji ve Kriz Yönetimi" sertifikalı eğitim programına dikkat çekici isimler katıldı.

Bu isimler arasında en önemli isim ise, Ergenekon Soruşturması kapsamında tutuklanan 1. Ordu eski Komutanı Orgeneral Hurşit Tolon'du. 21 Haziran’da konuşan Tolon, Kuzey Irak, PKK, DTP ve ülkedeki iç gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Tolon, en çarpıcı açıklamasını Türkiye ile ilgili yaptı.

Türkiye'de kendi amaçlarını şiddetle kabul ettirmek isteyenler olduğunu öne süren Tolon, "Toplumda korku ve endişe uyandırarak kendi siyasal amaçlarını Türk ulusuna kabul ettirip kafalarındaki sözde yapılanmayı gerçekleştirmek isteyen dış ve iç destekli hareket var" ifadelerini kullandı.

TERÖRÜ ARTIRDILAR

Tolon, iç ve dış destekleri açıklarken "Atatürk sevgisinden mahrum kılınmış müritlerden, ABD'de yaşayan adamlara kadar bir sürü insan var" iddialarında bulundu. Tolon, 2007 seçimlerinde DTP'nin Meclis’e girmesinin 2004'ten itibaren terörün artmasına neden olduğunu savundu. Tolon, "Bölücülük yapıldığını söylediğimizde, yaygın ve önemli bir kısmı satılmış basın çıkıp fikir özgürlüğü diyor. Hükümet satın alıyor veya başkası satın alıyor o yüzden satılmış basın diyoruz" dedi.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*