Tomas, Türkiye'ye yerleşecek

Tomas, Türkiye'ye yerleşecek.9403
  • Giriş : 18.09.2006 / 00:00:00

Galatasaray'ın savunma oyuncularından Tomas, takım arkadaşı Song ile oldukça iyi anlaştıklarını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Radyospor'da yayınlanan bir programa katılan Tomas, dün akşamki Beşiktaş derbisiyle ilgili olarak şöyle konuştu: "Beşiktaş maçı bizim için çok zor oldu. Çünkü beraberliklerden kurtulamıyorduk. Mantalite olarak bu şanssızlığı kırmamız ve üzerimizdeki stresi atmamız gerekti. Dünkü maçta bunu kırdık. Gol attıktan sonra biraz bocaladık, defansa çekildik. İkinci yarı daha etkili gözüktüler. Sonuçta Beşiktaş gibi güçlü bir takımı yendiğimiz için çok mutluyuz."

-"SONG'A ÖVGÜLER YAĞDIRDI"-

Takım arkadaşı Song'u da öven Hırvat futbolcu, "Song'un kaliteli bir futbolcu olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunu tartışmaya bile gerek yok. Song benim iyi bir kopyam. Ben onun, o benim açıklarımı kapatıyor. Birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Bakışlarımızla birbirimizi anlıyoruz. Sonra başarı geliyor" şeklinde konuştu.

Bu yılla geçen yıl ki Galatasaray'ı da değerlendiren Tomas, "Geçen sezon şampiyon olduk. Ancak bu şampiyonluktan sonra sezon başında takımda bir rehavet oluştu. Ancak ilerleyen haftalarda eski düzenine oturacağıımıza ve başarıyı yeniden yakalayacağımızı umuyorum." dedi.

Üç yıllık daha sözleşmesi olduğunu kaydeden Hırvat futbolcu, "Üç yıl sonra Galatasaray'ı bırakırsam Türkiye'ye yerleşmeyi düşünüyorum. Çünkü burası futbolu çok seven bir ülke ve Futbol fanatikleri çok. Burada bir ev alıp ailemle birlikte yerleşebilirim." ifadelerini kullandı.

Şimdi ilk hedeflerinin Liverpool ve Trabzon maçları olduğunu vurgulayan Tomas, "Gücümüzü gösterdiğimiz zaman, kendi karakterimizi sahaya yansıttığımızda başarılı olacağımıza inanıyorum. Bu maçları da kayıpsız atlatırsak hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi'nde önemli bir virajı aşarız" ifadelerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious