'Tombala'dan 27 gözaltı çıktı

  • Giriş : 07.03.2008 / 10:15:00

Ankara'da, ''tombala'' adı altında kumar oynattıkları belirtilen 5 derneğe düzenlenen baskında dernek yöneticisi 27 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Emniyet müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, son iki günde Altındağ ve Çankaya bölgelerinde faaliyet gösteren ve kumar oynattıkları tespit edilen derneklerde arama yaptı. ''Yardımlaşma'' adı altında kurulan, ancak kumar oynattıkları belirtilen Çankırı Caddesi'ndeki bir dernekten 7, Barboros Sokak'ta 5, Siteler'den 6, Beşevler'den 4 ve Bayındır Sokak'tan 5 kişi gözaltına alındı.

Polis, 5 ayrı dernekte kumar oynayan yaklaşık 250 kişiye de Kabahatler Kanunu çerçevesinde kişi başı 125 YTL para cezası uyguladı.

Kumar oynattıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 27 kişiye, 1072 sayılı ''Rulet, Tilt, Langırt ve Benzeri Oyun Aletleri Hakkında Kanun''a muhalefetten adli işlem yaptı. Kanunda yapılan değişiklikle, ''1 yıldan az olmamak üzere'' şeklindeki hapis cezası ''1-5 yıl arası'' olarak düzenlenmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious