Tonton Yusuf, hastaneye getirildi

Tonton Yusuf, hastaneye getirildi.10878
  • Giriş : 07.05.2007 / 00:00:00

Ağrı'da 3 yaşında iken 42 kilogram ağırlığa ulaşan Yusuf bebek, tedavisinin yapılması için İstanbul'a getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tedavi masraflarının Doğubeyazıt Kaymakamlığı tarafından karşılandığı Yusuf Tek, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi edilecek. Yusuf bebeğin yanında içerisinde yiyecek bulunan bir poşetin olduğu görüldü. Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde yaşayan Canan ve Tahir Tek çiftinin 6 çocuğunun en küçüğü olan Yusuf Tek'in babası Tahir Tek, çocuğunun doğduğunda normal kiloda olduğunu, 40 gününü doldurduktan sonra bir hastalık geçirmesi üzerine şişmanlamaya başladığını belirtti.

Çocuğunda şişmanlık nedeniyle vücudunda hormon bozukluğu ve damar tıkanıklığı oluştuğunu kaydeden Tahir Tek, "Yusuf günde kaç öğün yemek yiyor?" sorusu üzerine, "Ne kadar yemek verirsen o kadar çok yemek yiyor. Doyduğu yok. Yemek vermezsen günde 4-5 kez bayılıyor." dedi.

Tedavi masraflarının devlet tarafından karşılandığını ifade eden baba Tek, "Doğubeyazıt Kaymakamı Cemalettin Demircioğlu'nun yanına giderek yardım talebinde bulundum. Kaymakam bey talebimi kabul ederek, tedavinin Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapılması için masrafları karşıladı. Zor günümüzde bizi yalnız bırakmayan kaymakam beyden Allah razı olsun." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious