Topbaş, Başakşehir Belediyesi'ni ziyaret etti

Topbaş, Başakşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.13138
  • Giriş : 20.04.2009 / 22:29:00

Başakşehir Belediyesi’ni ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş birimleri tek tek gezerek belediye çalışanlarıyla tanıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Birimleri dolaştıktan sonra Başkanlık Makamı'na geçen Topbaş, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'a ve Meclis üyelerine başarılar dilediği konuşmasında, yeni bir ilçe olmanın zorluklarını hep birlikte ve koordineli çalışarak kısa zamanda aşacaklarını belirtti.

Konuşmasını: “Çok kolay bir iş değil yeni kurulan bir ilçeye, yeni katılan alanlarıyla birlikte sorumluluk alanı oldukça büyüdü. Yeni ilçenin Kurucu Belediye Başkanı olmak, kucaklamak toparlamak çok kolay iş değil. Ben inanıyorum ki toplumsal menfaatler her şeyden üzerinde bireysel menfaat yok “hak sahibine hakları mutlaka verilir” hak etmeyene de hiçbir şey verilmez. İlkemiz ve prensibimiz bu. Toplumsala menfaatler her şeyin önündedir, bireysel menfaat -altını çizerek söylüyorum, yeniden çiziyorum yok.Bir şey daha söylemeliyim ki insan her şeyi affeder adam yerine konmamayı affetmez Biz burada bir emanet aldık yurttaşlarımız bize böyle bir yetki 5 yıllığına verdi biz vatandaşın haklarını yöneteceğiz burada da çok ciddi ilkeli ve prensipli hizmet etmek onurlu bir görev. Büyükşehir olarak biz gereken desteği vereceğiz. Beraber koordineli çalışacağız.

Başakşehir'e katılan beldeler bundan dolayı rahatsız olmamalı, 'biz ne olduk' diye sıkıntıya düşmemeli bundan daha fazla hizmet alarak mutluluk hissetmesi lazım. Bu vesileyle sizlere ve meclisinize, bütün çalışma arkadaşlarınıza başarılar diliyorum” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın Başakşehir Belediyesi'ni ziyaretinin anısına sunduğu plaketten sonra, Mevlüt Uysal da Başakşehir Belediyesi Gelişim Akademisi kursiyerleri tarafından yapılan bir çift fincan ve el işi bir tabak hediye edildi.

Fincanları alırken Topbaş, “eğer fırsat bulursak eşimle birlikte bu fincanla kahve içmeyi isterim. Ama bu fırsatı bulmak zor gözüküyor” diye konuştu.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da: “Başakşehir ilçe sınırları içinde belediye binası olarak sadece Bahçeşehir Belediyesi'nin bu binası var, bu noktada şanslı bir belediyeyiz. Devir teslim töreninde de Belediye Başkanı gerektiğinde elden gelen desteği vereceğini söyledi. Şimdi bu binada hizmet veriyoruz. Yakın bir gelecekte Başakşehir'de Gençlik Merkezi Binası'nı da ek hizmet binası olarak kullanacağız. Asıl binamızı Olimpiyat Stadyumunun yakınında bulunan alana yapacağız” dedi.

Uysal konuşmasında esas meselenin ara bölge olan Şahintepe olduğunu söyleyince Kadir
Topbaş da: “Oralarda temel alt yapı çalışmalarına başlatıyoruz. El birliği ile koordineli çalışarak vatandaşımıza hizmet götüreceğiz” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*