Topbaş, Brüksel'de temaslarını sürdürüyor

  • Giriş : 29.11.2006 / 00:00:00

İstanbul Büyüksehir Belediye Baskanı (İBB) Kadir Topbaş, İstanbul'un 2010 Avrupa Kültür Baskenti seçilmesi nedeniyle Brüksel'de çesitli temaslarda bulunuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Topbaş, Avrupa Parlamentosu Liberal Grup Baskanı Graham R. Watson ile görüştü. Topbaş'ın, İstanbul'un 2010 kütlür başkenti seçilmesinde verdiği destekten dolayı Watson'a teşekkür ettiği görüşmede, Watson'da Türkiye'nin AB üyeliği konusunda desteklerinin devam edeceğini dile getirdi.

İBB Basın Bürosu tarafından yapılan yazılı açıklamada, İstanbul'un 2010 Avrupa Kültür Başkenti Seçilmesi'nden dolayı Bürüksel'de temaslarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadir Topbaş'ın görüşmelerini sürdürdüğü belirtildi. Topbaş, temaslar çerçevesinde AP Liberal Grup Başkanı Graham R. Watson ile bir araya geldi. İstanbul'un önemli bir gelişme sürecine girdiğini belirten Topbaş, Metropolitan Planlama Merkezi'nde şehrin yol haritasını ele aldıklarını ve trafik sıkıntısına çözüm bulmak için çaba haracadıklarını dile getirdi.

Topbaş: "Nüfus artısı ve göçle yılda 350 bin kişi büyüyen İstanbul'u, Marmara bölgesi ölçeğinde ele aldık. Kentin yüzde 35 olan sanayi ağırlığını yüzde 20'nin altına düsürmek istiyoruz. İstanbul'u kararların alındığı bir kent olarak konumlandırmak istiyoruz." dedi.

Istanbul'a bir çok kez geldiğini, çok yakin bir tarihte İstanbul'da çocuklariyla dört güzel gün geçirdiğini belirten Watson, İstanbul'u çevre açısından çok iyi buldugumu söyledi. İstanbul'un modern gelişmesini ilgiyle takip ettiklerini ifade eden Watson, "Türkiye'nin AB'ye girişi ile ilgili kesin bir destegimiz var." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious