Topbaş, CHP'nin zihniyetini sorguladı

Topbaş, CHP'nin zihniyetini sorguladı.14540
  • Giriş : 13.10.2008 / 16:01:00

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yaklaşan yerel seçimler öncesi Cumhuriyet Halk Partisi'ni (CHP) eleştirdi. CHP'nin aday sorunundan ziyade zihniyet sorunun olduğunu söyleyen Topbaş, "Yurttaşlar, güven duydukları kişileri başa getirir."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkan Sabancı tarafından yeniden düzenlenen Bebek Parkı 'nın açılışını Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Türkan Sabancı yaptı. "Türkan Sabancı Bebek Parkı" olarak değiştirilen parkın açılışına Orhan Gencebay, Güler Sabancı, Dilek Sabancı ve Sevil Sabancı'nın yanı sıra iş ve sanat dünyasından birçok isim katıldı.

Törende konuşan Türkan Sabancı, parkı yenileme çalışmalarının merhum Sakıp Sabancının bir dileği olduğunu belirtti. Sabancı, "Rahmetli eşim Sakıp Sabancı sağlığında hep bir park yaptırmayı ve bu parka benim adımı vermeyi çok istemişti. Bugün sevgili eşim Sakıp Sabancı'nın dileğini gerçekleştirmekten dolayı büyük heyecan ve mutluluk duyuyorum." diye konuştu.

Parkların demokrasi yerleri olduğunu söyleyen Kadir Topbaş da, İstanbul'da 16 milyon metrekare yeşil alan oluşturduklarını ifade etti. Topbaş, "Amacımız; şehirde aktif park alanlarını artıracağız. Artık adalar şeklinde alanlar boşaltarak kent merkezleri içerisinde parklar yapacağız. İstanbul böylece nefes alacak". dedi.

Konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kadir Topbaş, yaklaşan yerel seçimler öncesi CHP'ye yüklendi. "CHP'nin aday sorunu yok, zihniyet sorunu var" diyen Topbaş, Hz. Mevlana'nın "Aynı dili konuşanlar değil aynı duyguyu paylaşanlar anlaşırlar" sözüne atıfta bulundu. Topbaş, "Bu milletle aynı duyguyu paylaşmayan partiler, bu halktan hiçbir şekilde oy alamazlar. İnsanların değişmesi yetmiyor, zihniyetlerin değişmesi lazım. Yurttaşlar güven duydukları kişileri başa getirir." ifadelerini kullandı.

Şişli'de meydana gelen toprak kayması nedeniyle iki binanın boşaltılmasına da değinen Kadir Topbaş, yetkililerin gerekli incelemeleri yaptığını ifade etti. Topbaş, konuyla ilgili ihmali olan kişilerin cezalandırılacağını vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*