Topbaş, Kılıçdaroğluna meydan okudu

Topbaş, Kılıçdaroğluna meydan okudu.14540
  • Giriş : 18.11.2008 / 06:30:00
  • Güncelleme : 17.11.2008 / 23:54:08

"Bizde çamurun izi dahi kalmaz. Yaramız yok gocunmayız. Cesareti varsa gelir İstanbul'a aday olur"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, "Uluslararası 3. Bilgi Kentleri Sempozyumu"nun ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İSKİ'NİN ZAM İSTEĞİ

Topbaş, İSKİ'nin zam isteğinin bugün belediye meclise gelmeyeceğini söyledi. Topbaş, "Ekonomik krizin etkisi herkesi etkileyecektir. Görevimiz, bunu halkımıza çok fazla yansımaması konusunda el birliği yapmaktır. İSKİ haklı olarak bir talepte bulundu; yaklaşık yüzde 4 gibi bir talepte bulundu. Biz böyle bir sıkıntılı dönemde bunların yapılmamasını biraz daha dayanılmasını istedik. Bunu ben özellikle başkanıma söyledim. Aldığım bilgiye göre bugün meclise zam isteği gelmiyor. Zamlar yapılmamalı, indirimler yapılmalı. Ekonomik hareketliliğe herkes önem vermeli" dedi.

METROBÜS YOLU

Kadir Topbaş, metrobüs yolunun ambulans, polis ve itfaiye araçlarına açılması talebiyle ilgili ise, "Biz İstanbul'da fiziki altyapıyı oluşturuyoruz. Geçmişte hatırlanacağı üzere,Topkapı, Merter civarında ambulans dahi geçemiyordu. Biz orada şerit ürettik ve yolu disipline ettik. Şu an 3 şerit akışkan. Metrobüs 530 bin kişiyi günlük taşıyor, bu 1.5 milyona çıkacak. Bu sistemin içine polis, ambulans ve itfaiye araçlarını sokarsak bu sistem çalışmaz. Sıkıntı olabilir. Burada fiziki alt yapı değil, sürücüler, kent kullanımı önemli. Bizim itfaiye araçların raporlarına bakarsak ulaşım konusunda sıkıntı yok. Sorun geçmişte alt yapının oluşturulmaması" diye konuştu.

YOLSUZLUK İDDİALARI

Topbaş, CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yolsuzluk olduğu iddialarıyla ilgili ise şunları söyledi:

"İnsan karşısındaki kendisi gibi bilir. İstanbul ile ilgili iddiaları var. Öyle iddiaları varsa zabıtlarımızı alıp okusunlar. Zabıtlarda şahsımla ilgili, belediyeyle ilgili CHP'lilerin ifadesi var. Biz de çamurun izi dahi kalmaz. Hiç endişemiz yok. Yaramız yok gocunmayız. Cesareti varsa gelir İstanbul'a aday olur."

8SUTUN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*