Topbaş, Kılıçdaroğlu'nu 'kadifeledi'

Topbaş, Kılıçdaroğlu'nu 'kadifeledi'.10288
  • Giriş : 05.02.2009 / 23:40:00
  • Güncelleme : 05.02.2009 / 23:42:21

'İstanbul'da heryer çamur, ayakkabım yırtıldı' diyen CHP'nin adayı Kılıçdaroğlu'na Kadir Topbaş'tan imalı yanıt geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bahçelievler seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını yaptı. Tören öncesi ayakkabılarını boyatan Topbaş, "Bakın hiç çamur yok, yalnız kadife attırıyorum" diyerek Kılıçtaroğlu'na gönderme yaptı.

Ardından çevre esnafını ziyaret eden Topbaş, burada vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Açılış törenine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ile çok sayıda partili katıldı. Bahçelievler seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında konuşan Topbaş, "Tüm partiler kendi fikirlerini, yaptıklarını, yapacaklarını sizlere arz edecekler, sizler de İstanbullular olarak bunlara bakarak geçmişlerine ve güvenilirliklerine göre değerlendireceksiniz" diye konuştu.

Topbaş, "Osman kardeşime emaneti verdiniz. Bu emaneti bugüne kadar getirdi bundan sonra da yine başkanlığa talip. Tüm siyasi partiler adayları çıkarıp sunacak ama bazıları hayal satıyorlar. Halkımız eskisi gibi manipülasyonların tesiri altında kalmayacak çünkü her şey göz önünde" dedi.

İstanbul'un en önemli sorunlarını çözdüklerini söyleyen Topbaş, "Bu şehrin sorunlarını biz çözdük. Çöpünü, hava problemini çözdük bunlar biliniyor. Türkiye'nin birçok illerinde, ilçelerinde ana muhalefet başta olmak üzere her partinin adayı var ama çıkıp ortaya şunu getirdik diyecekleri bir şey yok. Biz de geleceği bu şehirde, evlatları bu şehirde olan insanlarız. Bu şehir adına yaptığımız her işten bütün insanlarımızın istifade etmesin istiyoruz. Bahçelievler'de birçok şey değişti. Osman Başkan'ın yaptığı mçalışmalar Bahçelievler'in vizyonunu değiştirdi. Daha yapacağımız birçok çalışmalar var. seçim koordinasyon ofisimiz size doğru şeyleri aktarma, size doğruları verme yeridir. Bilgi alma hakkınız, bilmediğinizi sormak hakkınız. Bu seçim irtibat bürolarındadır. Asla abartı ve yaptıklarımızın olduğundan fazla gösterilmesini istemiyoruz. Gerçeği istiyoruz ve yaptıklarımızı anlatılsın yeter" şeklinde konuştu.

Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ise, "29 Mart seçimleri çerçevesinde seçim koordinasyon merkezinin açılışını Kadir Topbaş'la birlikte yapıyoruz. Ülkemize, İstanbulumuza hayırlı olsun diyoruz. Öyle bir yerde açılıyor ki Bahçelievler'de kanayan yarası olan tavukçu deresinin ıslah edilen güzergahında açılıyor. Buraya herhalde 5 yıl önce çok iyi hatırlıyoruz. Bütün televizyonların ana haber bültenlerinde görüyorduk, ama burayı biz 2 yıl gibi kısa bir sürede Kadir Topbaş'ın da yardımlarıyla düzelttik" diye konuştu.

Bahçelievler'de esnafları ziyaret eden Başkanı Kadir Topbaş ve Develioğlu, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştılar. Yolda çocukları gören Başkan Topbaş, çocuklara cips aldı ve birlikte hatıra fotoğraf çektirdi. Yoğun ilgi nedeniyle zaman zaman trafiğin kapandığı gözlenirken, başkanın yanına yaklaşan yaşlı bir vatandaş, "Başkanım ben Bağcılar Evren Mahallesi'nde oturuyorum oraya zamanında giremiyorduk. Şu an Paris gibi orası. Çok güzel oldu elinize sağlık" diye konuştu.

Yolda Topbaş'ı gören bazı vatandaşlar ise evlerinin balkonlarından el sallayarak 'seçimde beraberiz' diye tezahüratta bulundular. Topbaş, el sallayarak teşekkür ettikten sonra ayakkabılarını boyattığı boyacıya 50 TL verdi. Topbaş, "Bakın hiç çamur yok, yalnız kadife attırıyorum" diye espri yapmayı da ihmal etmedi.

İBB Başkanı Kadir Topbaş ile Osman Develioğlu daha sonra Bahçelievler'de bulunan Artvin Yusufeli Derneği'ni ziyaret etti ve orada Artvin usulü yapılan cağ kebabı yedi. Develioğlu burada yaptığı konuşmasında, "Bahçelievler halkına çok teşekkür ediyorum. Verdikleri destekle hep ayakta kaldık ve en güzelini yaptık. Daha önce yapılması düşünülemeyenleri yaptık. Şu an içinde bulunduğumuz tavukçu deresinde bulunuyoruz. Buranın rehabilitasyonunda bulunan Sayın Kadir Topbaşı'nda yaptığı destekten dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi.

Bunun üzerine Topbaş, "Artık sel baskınlarını görmemek adına ne gerekiyorsa yapacağız. Burada yapılan değişimi hepimiz gördük. Burada yaptığımız çalışmaları sizler gördünüz. Eskiden olan sıkıntıları yine birlikte yaşadık. Burada daha önce üç evladımız hayatını kaybetmişti. Onu da gördük yaşadık. Biz dünyaya karşı sorumlu bir şehirde yaşıyoruz. Medeni bir şekilde yaşamak neyi gerektiriyorsa onu yapıyoruz" diye konuştu.

Topbaş ile Develioğlu daha sonra Bahçelievler Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi'nin Spor Salonu'nda yapılan meclis üyeleri aday adayları tanıtım programına katıldılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*