Topbaş, operasyonu değerlendirdi

Topbaş, operasyonu değerlendirdi.28525
  • Giriş : 10.07.2009 / 15:04:00

Topbaş, ''Kadıköy-Kartal Metrosu Soğanlık İstasyonu Tünel Birleşmesi'' töreninde basın mensuplarının jandarmanın sabah saatlerinde gerçekleştirdiği operasyona ilişkin sorularını yanıtladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, jandarma ekiplerinin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Şube Müdürlüğüne yaptığı operasyona ilişkin konunun önceden takip edildiğini ve bugün sonuçlandığını bildirdi.

''İstanbul'da döküm alanlarına rant gözüyle bakanlar olduğunu'' dile getiren Topbaş, buraların Büyükşehir Belediyesi kontrolünde takip edilmesi için bir sistem oluşturulmasını istediklerini ve bu konuda bir çalışmanın önceden beri yapıldığını bildirdi.

Kadir Topbaş, İstanbul Valiliğinin bilgisi dahilinde il jandarma ekiplerinin sabah erken saatlerde bir operasyon yaptığını, kendisine de bilgi verildiğini ifade ederek, operasyonda zabıtanın da içinde olduğu bir grubun gözaltına alındığını söyledi.

Konu hakkında soruşturma yapılacağını ve detayların daha sonra açıklanacağını kaydeden Topbaş, ''Önemli bir çalışma yapıldı. Önceden beri üzerinde takip vardı. Bu takipler de bugün neticelendi'' diye konuştu.

Topbaş, ''Daha önce de istismar konusunda şikayetler vardı ve 3 kişiyi görevden aldık. Takip ediliyor elbette. Bunlar istismara açık noktalar. Takip sonucunda böyle bir yanlış yapan insanlardan bahsediliyor. Jandarma da gereken işlemi yaptı'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*