Topbaş, seçim programını iptal etti

  • Giriş : 26.03.2009 / 14:18:00

Topbaş, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun geçirdiği helikopter kazası nedeniyle bugünkü seçim programını iptal etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti İstanbul İl Başkanlığınca tüm ilçe teşkilatlarına gönderilen mesajda, Topbaş'ın bugün Sancaktepe ve Tuzla'da yapacağı seçim gezisinin, Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin düşmesi nediyle iptal edildiği bildirildi.

Bu arada, Sancaktepe Özcanlar Düğün Salonu'nda toplanan partililere de Topbaş'ın programının iptal edildiği duyuruldu.

Ak Parti ve MHP Sivas Teşkilatları seçim programlarını iptal etti

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekileri taşıyan helikopterin düşmesiyle ilgili olarak AK Parti ve MHP Sivas il teşkilatları kentteki tüm seçim çalışmalarını iptal etti.

AK Parti İl Başkanı Zeki Kılıç, Sivas milletvekilleri Hamza Yerlikaya, Osman Kılıç, Selami Uzun ve Mehmet Mustafa Açıkalın ile birlikte parti binasında yaptığı açıklamada olayı büyük bir üzüntü içerisinde takip ettiklerini bildirdi.

Devletin tüm imkanlarıyla seferber olmasına rağmen kazanın meydana geldiği alandaki arazi ve hava şartlarının elverişsiz olmasının çalışmaları olumsuz etkilediğini kaydeden Kılıç, parti yöneticileriyle birlikte dün akşam BBP teşkilatına geçmiş olsun ziyaretinde bulunduklarını ve çalışmalar hakkında bilgi alış verişi yaptıklarını anımsattı.

Başbakan Erdoğan'ın milletvekilleri ve belediye başkanını arayarak çalışmalar hakkında bilgi alış verişinde bulunduğunu da ifade eden Kılıç, ''Bu üzüntülü günümüzde AK Parti teşkilatı olarak Sivasımızda seçim çalışmaları nedeniyle sürdürdüğümüz bütün propaganda çalışmalarımızı dün akşam itibariyle iptal etmiş bulunmaktayız'' diye konuştu.

MHP CAMİASI

MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Mit de partisinin Sivas Belediye Başkan Adayı Ziyaettin Başkan ile birlikte yaptığı açıklamada, Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir ''dava adamı'' olduğunu belirterek, onunla yıllarca omuz omuza mücadele ettiklerini ifade etti.

Helikopterdekilere ulaşılamamasını eleştiren Mit, olayın büyük üzüntüsü içerisinde olduklarını kaydetti.

Mustafa Mit, olay nedeniyle kentteki tüm seçim çalışmalarını iptal ettiklerini belirterek, ''Hayırlı bir haber bekliyoruz. Dualarımız onlarla. Allah onları bizlere bağışlasın'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*