Topbaş: 2. kez kazanmam bir rekor

Topbaş: 2. kez kazanmam bir rekor.8413
  • Giriş : 30.03.2009 / 03:03:00
  • Güncelleme : 30.03.2009 / 03:05:55

Halk oylarıyla tekrar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına getirilen Topbaş mutluluğunu anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Topbaş, "İkinci kez kazanmam bir rekor. Teşekkür ederim" dedi. Topbaş Kılıçdaroğlu'nun kendinise yönelttiği suçlamalardan etkilenmiş olacak ki bu kez daha katılımcı ve şeffaf bir belediye sözü verdi.

Topbaş şöyle konuştu:

Milli irade sandığa yansıdı. Çıkan sonuca tüm siyasi partiler tabii ki itibar edecek. Çünkü milli irade son sözü söyledi.

Ben özellikle partimin her kademesinde görev yapan, sabahtan beri sandıkta görev yapan partili arkadaşlarıma ve diğer parti mensuplarına teşekür ediyorum

Kazanan millet olmuştur, Türkiye olmuştur. Her siyasi parti ve aday, bu şehre bir şeyler katmak adına bir yetki istedi.

Gözüken şu ki yine AK Parti genelde ve İstanbul'da başarısını ortaya koymuştur. Ben kendi açımdan baktığımda bu şehir bana böyle bir kentin belediye başkanlığı gibi çok onurlu bir görevi yükledi. Çok şeylerin değişmiş olduğunu bir mimar gözüyle, bir şehirli olarak görüyorum.

Oy veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum. İstanbul Belediye Başkanlığında ilk defa ikinci kez belediye başkan olma onurunu yaşıyorum. Tabii bu bana çok farklı bir sorumluluk daha getiriyor. Daha fazla çalışmak... Bu anlayışla 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul'un başkanlığını onurla taşıyacağıma burada söz veriyorum.

Bu kez biraz daha farklı, biraz daha katılımcı ve şeffaf bir yerel yönetim anlayışını sergileyeceğimi buradan ilan ediyorum.

Şeçim esnasında belki maksadını aşan sözler söylenmiş olabilir. Ama bu artık sandıkla birlikte geride kaldı. Biz AK Parti olarak herkese hizmet anlayışındayız...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*