Topbaş: 3. köprünün yeri netleşmedi

Topbaş: 3. köprünün yeri netleşmedi.8413
  • Giriş : 03.09.2008 / 14:40:00

İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'a yapılması planlanan üçüncü köprüyle ilgili olarak en büyük hassasiyetin kent ormanları olduğunu belirterek yeri hakkında şunları söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'a yapılması planlanan üçüncü köprüyle ilgili, ''Buradaki hassasiyetlerimiz kent ormanları. Başbakan'ın üzerinde durduğu hassasiyet özellikle bu'' dedi.

Topbaş, Büyükşehir Belediyesine bağlı şirketlerin toplu sözleşme imza töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin ''İstanbul'da yapılması planlanan üçüncü köprünün yeri belli oldu. Son karar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a kaldı. Ne düşünüyorsunuz?'' sorusunu yanıtlarken Topbaş, önemli bir ulaşım aksını oluşturacak köprü için 5 ayrı noktanın belirlendiğini, son olarak iki yerle ilgili Başbakan Erdoğan ile helikopter uçuşu yaptıklarını belirtti.

Topbaş, köprünün yeriyle ilgili son kararı Başbakan Erdoğan'ın vereceğini ifade ederek, şunları söyledi:

''Ulaştırma Bakanlığı farklı yerleri önermektedir. İstanbul'a aynı zamanda kent ulaşımında kent köprüsü haline dönüşmüş olan iki köprünün dışında, biraz daha ulusal boyutu değerlendiren, zaman zaman kentlinin de rahat rahat kullanabileceği bir değerlendirme yapılacağına inanıyorum.

Buradaki hassasiyetlerimiz kent ormanları. Başbakan'ın üzerinde durduğu hassasiyet özellikle bu. Ormanlar ve çevre konusunda bir rahatsızlık vermemesi üzerinde özellikle duruluyor. Bana gelen, basında gördüğümüzün dışında bir bilgi yok. Henüz netleşmiş değil benim bildiğim kadarıyla. Uzmanlar tartışıyor. Artıları, eksileri var. Belirlenen noktalardan en doğru noktayı seçmeye karar verecekler.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*