Topbaş da sonunda muradına erdi

Topbaş da sonunda muradına erdi.28525
  • Giriş : 03.04.2009 / 14:39:00
  • Güncelleme : 03.04.2009 / 16:09:37

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul İl Seçim Kurulundan mazbatasını aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kadir Topbaş'a mazbatasını teslim eden İstanbul İl seçim Kurulu Başkanı Mehmet Şefik Mutlu, Topbaş'ın yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu hatırlatarak, kazandığını gösteren mazbatayı kendisine takdim edeceğini söyledi.

Mutlu, ''Dünyanın en büyük şehirleri arasında, yeşillikler arasında bulunan İstanbul'u bundan sonra da başarılı bir şekilde yöneteceğini, yeşili de artıracağını temenni ediyorum. Bu nedenle bu mazbatayı huzurlarınızda takdim ediyorum'' dedi.

Kadir Topbaş da Mutlu ve yardımcılarına teşekkür ederek, mazbatasını aldı.

Seçimlerin sonuçlandığını ancak itirazlar sebebiyle seçim kurullarında çalışmaların bugüne kadar sürdüğünü belirten Topbaş, tüm siyasi partilere, sandıktan başlayarak her kademede siyaset ve demokrasi adına yapmış olduğu çalışmalar ve katkılardan dolayı teşekkür etti.

Topbaş, sözlerine şöyle devam etti:

''Bugün burada İstanbul'da ikinci kez belediye başkanlığı yetkisinin bana verilmesinden, mazbatayı alarak görevime bu andan itibaren başlamış olmamdan dolayı İstanbullulara teşekkür ediyorum. Çünkü böyle bir kente belediye başkanı olmak büyük bir şeref, bir ayrıcalık ama o denli de sorumluluk taşımakta. Bizi takdir eden veya etmeyen, yani oylarıyla devamımızı isteyen veya istemeyen, artık toplumun her ferdine eşit mesafede hizmet vereceğimizi ve bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmaları artırarak devam ettireceğimizi ifade etmek istiyorum.''

Kadir Topbaş, kendilerine verilen 5 yıllık süreçte, anlatılamayan birçok güzelliklerin gerçekleştiği ve kentte yaşayan herkesin mutlu olduğu ve yurt dışından gelen veya takip edenlerin de hayranlık duyduğu İstanbul'u, seçilen meclis üyeleriyle başarıyla yöneteceklerine inandığını ifade etti.

Türkiye'nin il ve ilçelerinde seçilen tüm belediye başkanlarını ve meclis üyelerini kutlayan Topbaş, ''Bir demokratik yarış yapıldı. Belki bazı şeyler söylenebilinir ama bu, sandıkla birlikte geride kalmalıdır. Bundan sonraki adımlarımızı ülkenin geleceği, ülkeye katkıda bulunabilmek, bu demokratik sürecin daha güçlü yaşanması ve hissedilmesi, yerel hizmetlerin daha etkin sağlanması adına ve katılımcı, şeffaf bir yönetimin sergilenmesi adına bir süreci başlatmak zorunda olduğumuzu ifade etmek istiyorum'' diye konuştu.

Topbaş, hızla gelişen bir dünyaya ayak uydurmak, muasır medeniyetler seviyesine erişilmesi gerektiğini kaydederek, İstanbul'un bu konuda lokomotif ve bu sorumluluğu taşıyan bir kent olduğunu, kendilerinin de bu anlayışla hizmetlerine devam edeceklerini belirtti.

Topbaş, ''İkinci kez seçimle bu kentte iş başına gelen bir belediye başkanı olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyorum; bu konuda bütün vatandaşlarıma teşekkür ediyorum'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*