Topbaş: Projeleri tamamlamak için adayım

Topbaş: Projeleri tamamlamak için adayım.8413
  • Giriş : 14.03.2008 / 15:16:00

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, hedeflediği projeleri hayata geçirmek istediğini ve yerel seçimlerde aday olacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kararında hiçbir değişiklik olmadığını söyleyen Topbaş, "Yaptığımız projeleri bitirmek istiyorum, ama bu konuda partim ve İstanbulluların kararı benim için önemli. İstanbul dünyanın en önemli şehirlerinden biri. Dünyanın farklı şehirlerindeki gelişmeleri takip ederek hizmetlerimize devam ediyoruz.'' dedi.

Topbaş, AK Parti Gaziantep İl Başkanlığı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Valiliği'ni ziyaret etti.

İstanbul'un, Türkiye'nin iktisat başkenti olduğunu belirten Topbaş, "Geçmişte de finans merkeziydi, Osmanlı döneminde bankerler buradaydı'' dedi.

2009'da yapılacak yerel seçimlerde aday olup olmayacağının sorulması üzerine, daha önce aday olacağını açıkladığını hatırlatan Topbaş, "Kararımda hiçbir değişiklik yok. Büyükşehir belediye başkanlığına adaylık konusunda benim kararım yetmez, partim ve İstanbulluların da kararı önemli. Bulunduğumuz görevlerin erkinden istifade eden ve erkini kullanan insanlar değiliz. Bu, bizim hizmet anlayışımızın yansıtması olarak bulunduğumuz yerlerdir. Bir heyecanımız, yaptığımız işler var. İstanbul'da 4 yılda gelinen nokta ortada. Yapılan projelerin tamamlanması bizim için önemli." şeklinde konuştu.

Siyasette devamlılığın esas olduğuna dikkat çeken Topbaş, yönetim değişikliklerinde gelenlerin, bir öncekilerin başladığı bazı projeleri bir tarafa bırakıp, kendilerini ön plana çıkartan projelerin adımlarını attığını dile getirdi.

"Bizim ortaya koyduğumuz tünel yolları, metrolar İstanbul'un çok önemli kazanımlardır. Bunları bitirmek isteriz, ama bu konuda İstanbullular ve partim karar verecek.'' diyen Topbaş, 'sağlık ve sıhhati elverdiği müddetçe İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine devam etmek istediğini ifade etti.

Topbaş, İstanbul'da 2-3 yıldan beri ciddi yatırımlar yaptıklarını aktaran Topbaş, İstanbul'da 3 yıldan beri gelinen yatırım boyutunun önemine dikkat çekti.

Son seçim yılına girildiği için frene basmadıklarını belirten Topbaş, "Seçime yaklaşılan günlerde, etkileme anlamında, makyaj tabir edilen yüzeysel hizmetler ön plana çıkartılır. İstanbul'da yüzeyden çok daha fazla yer altında yatırım yapıyoruz. Bir siyasetçi, kolay kolay bu işi yapmaz. Bu kadar büyük paraları, görünmeyen yerlerde harcamaz. İstanbul'un geleceği için bunu yapmak zorundayım. Biz, doğru olanları yapıyoruz. Bizim dönemimizde, İstanbul'da 2008 sonu itibariyle tüm yatırımların toplamı, 22 trilyon YTL'yi bulacak. 5 yıl dolmadan 22 trilyon YTL yatırım yapmış olacağız.'' şeklinde konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey de çalışmaları hakkında bilgi verdi. Güzelbey ise seçimlerde aday olmayacağını yineledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious