Topbaş'a istanbul'u dar edeceğim

Topbaş'a istanbul'u dar edeceğim.11870
  • Giriş : 10.01.2009 / 16:06:00

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın, bir gazeteciye CHP ile ilgili ''Ahlaksız'' dediğini ileri sürerek, ''Sayın Topbaş'ın artık bundan sonra 'Sayın'ını kaldırmak istiyorum. Bunu ispatlayamazsa ona İstanbul'u dar edeceğim'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gürsel Tekin, sözlerine şöyle devam etti:

''Sayın Topbaş'ın artık bundan sonra 'Sayın'ını kaldırmak istiyorum. Biz Cumhuriyet Halk Partisi geleneğinden gelmeyiz. Biz hangi terbiye içinde büyüdüğünü biliriz. Sayın Topbaş, dün bir gazeteci arkadaşa CHP ile ilgili 'ahlaksız' demiş. Bunu ispatlayamazsa ona İstanbul'u dar edeceğim, dar... Biz Anadolu çocuğuyuz, ahlaksızlığın ne olduğunu biliriz. Ahlaksız, hak yiyendir, rüşvet alandır, yolsuzluk yapandır, fakir fukaranın hakkını yiyendir. Sayın Topbaş, Cumhuriyet Halk Partisi'ne de bakalım, senin partine de bakalım. Eğer gerçekten dediğiniz gibi ahlaksızlık söz konusuysa, bunun gereğini yapmazsam İstanbul İl Başkanı olarak haysiyetsiz adamım. Sen haddini bileceksin. CHP'ye dil uzatacak adamın... Dilim varmıyor, ama inanıyorum ki siz gereğini yapacaksınız.''

-İSTANBUL'UN SORUNLARI-

Seçimlere 2.5 ay kalmasına rağmen, hala İstanbul'un sorunlarını tartışamadıklarını dile getiren Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın bu tartışmadan kaçındığını savundu.

İstanbul'un trafik ve alt yapı sorunları olduğunu, bunları tartışmak istediklerini belirten Tekin, ''Kaçmayacaksınız. Nereye kaçarsanız sonuna kadar peşinizden geleceğiz'' dedi.

Başbakan Erdoğan'ın 2002 yılında yolsuzluğu bitireceğini, yasakları kaldıracağını, fakir fukaranın hakkını yiyenlerden hesap soracağını, hortumları keseceğini söylediğini ancak bunların hiçbirini yapmadığını savunan Tekin, ''Hortumları kesti, ama parti genel merkezine bağladı'' diye konuştu.

Konuşmalar öncesinde partiye yeni katılan üyelere rozet takıldı. Yeni üyeler arasında çok sayıda başörtülü kadının olması dikkat çekti.

Bu arada toplantıya katılacağı bildirilen CHP Genel Başkan Yardımcısı Bihlun Tamaylıgil katılmazken, İstanbul Milletvekilleri Sacit Yıldız ve Çetin Soysal toplantıda hazır bulundu.

YALÇIN KÜÇÜK'ÜN NERESİ ÇETE OLABİLİR?

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan bazı zanlıların suçsuz olduğunu savunan Tekin, "Yalçın Küçük'ün nesi çete olabilir Allah aşkına! " dedi. Küçük'ün teröristbaşı Abdullah Öcalan ile çekilen fotoğraflarının hatırlatılması üzerine Tekin, "Onu artık O'na soracaksınız" şeklinde konuştu.

Sadece insan öldürmekle çete olunmayacağını, yoksulun cebinden parasını almakla da çetecilik yapıldığını ifade eden Gürsel Tekin, CHP olarak bütün çetelerle hesaplaşmaya hazır olduklarını söyledi. Tekin, "1980'den sonra 46 tane bilim adamı öldürülmüştür. Uğur Mumcu'ların katillerini biz arıyoruz. Bizim böyle çetelerden korkma gibi bir durumumuz olamaz. Ama sadece kendilerine muhalif oldukları için insanları susturmak istiyorlarsa onu da beceremeyecekler." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*