Topbaş'ın Cemevi ziyareti

Topbaş'ın Cemevi ziyareti.9796
  • Giriş : 10.02.2009 / 20:22:00

İstanbul BB Başkanı Kadir Topbaş, Kartal Cemevi'ni ziyaret etti. Cemevi Başkanı Aziz Aslan ile bir araya gelen Topbaş, Alevi vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kartal Cemevi'ni ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, burada Cemevi Başkanı Aziz Aslan ile bir araya geldi. İkili görüşmenin ardından Topbaş, Alevi vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Ziyaretin ardından Topbaş, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecin "Son dönemlerde yapılan alevi açılımlarını nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusu üzerine Topbaş, "Vatandaş hizmet istiyor. Ben bir belediye başkan adayıyım; aynı zamanda bir belediye başkanıyım. İnsanlar hizmet istiyor.İnsanlar nasıl mutlu olmak istiyorsa, onlara o mutluluğu vermek zorundayız. Yoksa herkesi bir kalıba sokamayız. Demokrasiye uymaz bu ve hakkımız yok buna. Bu, ülkenin barışı adına çok önemli. Birileri bunu kullanmaya çalıştı. Bazı fırsatlar ellerinden kaçtı. İştahları boğazlarında kaldı. Onlara artık bu fırsatı vermeyeceğiz" diye konuştu.

Topbaş'ın sözlerine katıldığını ifade eden Kartal Cemevi Başkanı Aziz Aslan ise, "Kendisiyle aynı fikirdeyiz" dedi.
Kartal Cemevi Başkanı Aziz Aslan, "Kendi arabamız, kendi din görevlimiz ve bu işleri yapacağımız mekanlarımız var. Sadece belediyeden mezar tahtası ve kefen bezi istiyoruz. Cenazeler için levazımat alamıyoruz. Büyükşehir bize vermiyor bunu. Mezarlıklar Müdürlüğü cenazeleri kendilerinin kaldırabileceğini söylüyor" diye sıkıntılarını dile getirdi.

Bunun üzerine Topbaş, "Bu konuda gerekli çalışmaları yapacağım. En kısa sürede bu işi bitireceğim. Gerekirse meclisimiz bu konuda bir karar alır ve bu işi bir kesinliğe kavuştururuz. Bu konuda bir sıkıntı kalmaz" diye konuştu.

Cemevi sakinleri ise çevredeki ve cemevi bahçesindeki kaçak yapılanmalarla ilgili başkandan yardım talep ettiler. Talep üzerine Topbaş, "Bu konu 15 yıllık bir süredir devam ediyor. Bu konuda çalışmalarımız var. Benim tarzım, seçime endeksli bir çalışma yapmak değil. Bu benim tarzım değil. Bunu yaptığımızda daha sonra seçime endeksliymiş gibi problemler oluyor. Biz yapılacak bir iş ise onu zaten seçim olsun ya da olmasın zaten yaparız. Zaten bu konuda da çalışmalarımız sürüyor" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*